The Beatles’ın el yazısı Hey Jude şarkı sözleri açık artırmada 910.000 $ karşılığında satılıyor

0
62

Paul McCartney’in Beatles’ın hit şarkısı Hey Jude’un el yazısıyla yazdığı şarkı sözleri 910.000 dolara satıldı, müzayede evi Julien’s Auctions söyledi.

İngiliz grubunun 1964’teki ilk Kuzey Amerika turu sırasında kullanılan The Beatles logosuna sahip bir vintage bas davul başlığı, açık artırmada 200.000 dolara satış yapan bir diğer üst öğe oldu.

Sözler ve gitar, Cuma günü grubun dağılmasının 50. yıldönümünü kutlamak için New York’ta Julien’in Müzayedeleri tarafından Cuma günü yapılan bir açık artırmada sunulan 250’den fazla Beatles hatıra eşyası arasındaydı.

John Lennon ve karısı Yoko Ono’nun basmakalıplaştırmaya hitap ettikleri bir terim olan Bagism adlı bir çizim 93.750 dolara satılırken, Fab Four’un davulcu Ringo Starr’ın Londra’daki Abbey Road kayıt stüdyolarında kullandığı bir küllük 32.500 dolar getirdi.

Grubun şöhret için roket yapmadan önce gerçekleştirdiği küçük Liverpool mekanının ahşap sahnesi 25.600 dolara çıktı.

Satıştan önce Julien’in Müzayede müzik uzmanı Jason Watkins, McCartney’in 1968 tarihli Hey Jude stüdyo kaydı için aceleyle karalanmış notlarını çok nadir ve değerli olarak tanımlamıştı .

Watkins “Herkesin aşina olduğu çok ikonik bir şarkı” dedi. “El yazısıyla yazılmış bu şarkı sözleri stüdyoda kayıt sırasında bir rehber olarak kullanıldı.”

Satış çevrimiçi ve New York Times Square’deki Hard Rock Cafe’de gerçekleşecekti, ancak müzayede evi, sadece koronavirüs pandemisi nedeniyle çevrimiçi yapıldı.

KAYNAK: https://www.theguardian.com/music/2020/apr/11/the-beatles-handwritten-hey-jude-lyrics-sell-for-910000-at-auction

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here