Ana Sayfa Yaşam Haberleri Seyahat - Tatil Hafta Sonu Küçük Kaçamaklar İçin İstanbul’a 2 Saatlik Uzaklıktaki 10 Yer

Hafta Sonu Küçük Kaçamaklar İçin İstanbul’a 2 Saatlik Uzaklıktaki 10 Yer

0
41

Birkaç günlüğüne de olsa tatil yapmak isteyenler için İstanbul’a yakın yerlerden seçtiğimiz bu tatil yerlerinde dinlenebilir, tarihi yerleri gezebilir, büyüleyici fotoğraflar çekebilir ya da sevdikleriniz için hediyeler alabilirsiniz.

İğneada, Kırklareli

Dünyanın en önemli longoz ormanına ev sahipliği yapan İğneada, Türkiye’nin kuzeybatısında Bulgaristan sınırında yer almakta. Karadeniz kıyıları boyunca uzanan plaj ve ormanlık alan, yürüyüş yapmak isteyenler ve kampçıların gözde rotası. İğneada’yı son dönemde bu denli popüler kılan da İstanbul’a iki saatlik bir uzaklıkta olması. Bu doğa harikası bölgeye yakın pansiyonlarda da konaklama imkanı mevcut.

Acarlar Longozu

İstanbul’a iki saat uzaklıktaki bir diğer doğa harikası Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan Acarlar Longozu. Bu ormanlık alanın ortasında yer alan Acarlar Gölü, küçük çaplı su sporlarının da yapılabileceği bir alan olma özelliği taşıyor. Bölge özellikle hafta sonu, günübirlik gezilerin trend rotası haline gelmiş durumda.

Gökçetepe, Edirne

Gökçetepe Tabiat Parkı, Edirne’nin Ege kıyısında yer alıyor. İstanbul’a en yakın Ege kıyısı olan Gökçetepe, Keşan ilçesine bağlı bir milli park. Trekking gibi doğa sporlarının yapılabileceği Gökçetepe, tertemiz kıyılarıyla da dikkat çekiyor.

Cumalıkazık, Bursa

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde bulunan Cumalıkazık, Osmanlı’nın ilk yıllarından kalma yapısıyla dikkat çekiyor. Son dönemde diziler sayesinde üne kavuşan Cumalıkazık, özellikle hafta sonu günübirlik turların en yoğun olduğu güzergahlardan biri konumunda. Tarihi köy evlerini gezip yöresel tatları tadabileceğiniz Cumalıkazık turunuzu, yöre halkının el işi ürünlerini satın alıp tamamlayabilirsiniz.

Polonezköy, İstanbul

En yakınını en sona sakladık. Polonezköy, İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biri olan Beykoz’da yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden kolayca ulaşabileceğiniz Polonezköy, 19. yüzyılda Polonya’dan Osmanlı’ya sığınanları ağırladığı için bu isimle alınıyor. Günümüzde de Polonya mimarisini yansıtan yapılara rastlayabileceğiniz Polonezköy’de, doğa yürüyüşü yapmak, bisiklet sürmek ve doğayla iç içe restoranlarda yemek yemek hafta sonu

Uçmaktepe, Tekirdağ

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde bulunan Uçmaktepe, doğası ve spor imkanlarıyla dikkat çekiyor. Yamaç paraşütü başta olmak üzere pek çok farklı sporu gerçekleştirebileceğiniz bölge aynı zamada doğa yürüyüşleri için de ideal bir bölge.

Kartepe, Kocaeli

Kocaeli’nin Kartepe ilçesi, kış aylarında kayak tutkunlarıyla dolup taşıyor. Bölge, sonbahar aylarında ise günübirlik tatilcilerin, kampıların ve doğada yürüyüş yapmak isteyenlerin tercih ettiği mekanlardan biri. Bölge yakınlarındaki Maşukiye de doğal su kaynaklarıyla mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Erikli, Çınarcık

Yalova’nın Çınarcık ilçesindeki Erikli şelalesi hafta içi iş yoğunluğunun stresini unutmak isteyenler için birebir. Yine aynı bölgedeki Sudüşen Şelalesi de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Kefken, Kocaeli

Kocaeli’nin Karadeniz kıyısındaki Kefken, pembe renkli kayalıklarıyla dikkat çekiyor. Özellikle yaz aylarında hafta sonu tatilcilerinin uğrak yeri olan Kefken, sonbaharda da sakinliğiyle dikkat çekiyor.

Saklıgöl, Şile

İstanbul’un Şile ilçesinde bulunan Saklıgöl, Karamandere mahallesi mevkiinde yer alıyor. Etrafındaki ormanlık alan ile bütünleşen Saklıgöl, etrafındaki lokantaları ve piknik alanlarıyla da günübirlik tatilcilerin favori mekanları arasında.

HENÜZ YORUM YOK