Ünlü Oyuncu Ümit Yesin Vefat Etti? Ümit Yesin’in Hayatı…

0
25

Birçok dizi ve sinema filminde rol alan ekranların sevilen ismi oyuncu Ümit Yesin hayata veda etti. Son olarak Yeni Gelin dizisinde Korkut Dede (Dede Korkut) göreviyle ekrana gelen Ümit Yesin 19 Mart 2019 günü hayata veda etti. İşte Ümit Yesin ile ilgili merak edilenler.

Ümit Yesin yahut cennet Mahallesi dizisinde ünlendiği adıyla cennet Mahallesi Muharrem, sevenleri ve hayranları tarafınca maksimum araştırılan adlar arasında içeriyor. 28 Ocak 1954 senesinde dünyaya gelen ünlü oyuncu, Çiçek Taksi, aden Mahallesi ve son olarak Yeni Gelin dizilerinde aldığı rolle ekrana gelen ünlü oyuncu 19 Mart 2019 günü hayata veda etti.

ÜMİT YESİN KİMDİR?

Ümit Yesin, 28 Ocak 1954 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Liseyi ve konservatuarı İstanbul’da tamamladı. 1969 senesinde Bakırköy Halkevi’nde ilk kez sahneye çıktı. 1989 yılında kadının Çiftliği dizisinde Kabak Hafız göreviyle ekrana geldi. Gene 1995 – 2003 yılları arasında TRT’de gösterilen Çiçek Taksi dizisinde izleyiciyle buluştu.

2004 – 2007 senelerı içinde aden Mahallesi dizisindeki Muharrem rolü ile televizyonda izleyiciyle buluşan Ümit Yesin vefatından kısa süre önce final meydana getiren Yeni Gelin dizisinde de Dede Korkut göreviyle ekrana gelmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here