Türkiye Kart Dönemi Resmen Başlıyor

0
21

Metrodan müzeye ve taksiden uçağa kadar Türkiye’nin tamamında geçerli olacak ‘Türkiye Kart’ projesiyle ilgili Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, “Şu anda Türkiye Kart’a benzer sistemler dünyada 3-4 ülkede kullanılıyor. Biz de bu sistemi dünya üzerinde başarıyla kullanan ilk ülkeler arasına gireceğiz” dedi.

Türkiye’de ulaşımda devrim gibi bir yenilik geliyor! Ulaşımda tek kartın kullanılmasının hedeflendiği bu sistemde “Türkiye Kart” adı verilen ulaşım kartını Başbakan Binali Yıldırım yarın tanıtacak.

TÜRKİYE KART NEDİR?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Türkiye Kart’ın özelliklerinden bahsetti. Arslan, “Kredi kartıyla yapabildiğiniz her şeyi yapabileceksiniz. Bununla sınırlı değil, İstanbul başta olmak üzere tüm belediyelerle anlaşmalar yapıyoruz. Otobüsünden, metrosuna her yerde geçecek. İl değiştirdiğinizde ayrı bir kart almanız gerekmeyecek. Milli parklarda, müzelerde, uçaklarda her yerde geçecek” dedi.

TÜRKİYE KART NEREDEN ALINIR?

Bakan Arslan, vatandaşların Türkiye Kart’ı PTT’nin 4 bin 600 noktası üzerinden temin edilebilineceğini, amaçlarının tek bir kartla her türlü finansal işlemi yapmak olduğunu vurguladı. Arslan, “Dünyada örnekleri çok az. Birçok ülkeye bunu ihraç da edebiliriz” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here