Türkiye İş Kurumu İşkur, TYP 4002 Personel Alımı Yapıyor! 5 Mart 2019

0
47

Türkiye İş Kurumu İŞKUR tarafınca toplum Yararına Programlar TYP kapsamında 142 farklı duyuru ile birçok ilde toplam 4002 personel alımı yapılıyor.

Türkiye İş Kurumu “İŞKUR” bünyesinde toplum Yararına Programlar “TYP” kapsamında 142 farklı ilan için başvurular devam etmekte. İŞKUR tarafınca Mart ayı saygınlıkıyla 2019 TYP iş başvuruları kapsamında toplamda 4 bin 2 TYP personel alımı yapılacak.

2019 Yılı Mart ayı İŞKUR TYP personel alımları “Çsafha temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması” alanlarında olacak.TYP personel alımları için başvurular “Mersin, Isparta, Aydın, İzmir, Kırşehir, Çankırı” illeri için 8 Mart’a kadar devam ediyor.

İŞKUR, 2019 YILI MART AYI TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye İş Kurumuna İŞKUR kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak gerekiyor. Açıköğretim ve açık lise öğrencileri başvuru yapabilmektedirler.

İŞKUR, TYP PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU KİMLER yapamaz?

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs yada programdan yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuru yapması imkansız. Fakat girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi alanlar bu kapsamda başvuru yapabilmektedir.

Öte yandan mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar yada kendi kusuru sebebiyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye müracaat yapması imkansız.

Daha önce yararlandığı TYP bittikten sonrasında kurum tarafınca teklif edilen niteliklerine uygun minimum üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuru yapması imkansız.

Herhangi bir kurs veya programa katılmama yönünde yapmış oldurım uygulanan kursiyer veya katılımcı yapmış oldurım süresince TYP’ye başvuru yapamaz. Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye yeniden müracaat yapması imkansız.

İŞKUR TYP MAAŞLARI NE KADARDIR?

TYP çalışma süresi en fazlaca 9 ay olabilir. Haftalık 45 saat çalışma süresi vardır. 2020 TL net asgari ücret ödemesi yapılır.

TYP başvuru sayfası ve ilanların tamamı için TIKLAYINIZ.

Kaynak : mymemur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here