Xiaomi saç uzatma tarağı üretti! Oldukça ilginç görünüyor

0
60

Xiaomi karşımıza akıllandırdığı ürünlerle çıkmaya devam ediyor. Geçenlerde sizler için Xiaomi saç dökülmesini önleyen başlıktan bahsetmiştik. Çin merkezli şirket sanıyoruz ki ”saç” ile alakalı ürünler üzerinde çalışmayı seviyor. Saçları sağlıklı uzatmak için günlük olarak kullandığımız bir ürüne akıllı sistemleri entegre etme fikriyle yola çıkan şirket, karşımıza Xiaomi saç uzatma tarağı ile çıkıyor.

Xiaomi saç uzatma tarağı için akıllı bir sistem kullanıyor

Bir kitle fonlaması sitesi olan Youpin, Xiaomi’nin yaratıcı ve akıllandırdığı ürünlerle ön plana çıkarttığı bir platform olarak biliniyor. Bu sefer Purely ve Cellight imzalı akıllandırılan ürünler arasında bir tarak yer alıyor. Bu tarak plastik kıllarının arasından yaydığı ışıklarla saçların daha hızlı uzamasını sağlıyor. 650nm LLLT kırmızı ışık ve 415nm yeşil ışık kombinasyonu sayesinde saç uzatma tarağı özelliğini kazanan ürünün oldukça ilginç olduğunu söylemeye gerek yok sanıyoruz.

Üzerinde bulunan minik düğme ile kırmızı ve yeşil ışıkları yaymaya başlayan tarak, bu sayede kafa derisindeki dengesizliklerin veya saç derisi sorunlarının bir noktada çözülmesini sağlıyor. İyileştirici gücü olduğu söylenen bu ışıkların, saçın uzama döngüsünün süresini kısaltıyor. Yani normalde her ay 1 cm uzayan saçların çok daha fazla uzaması sağlanmış oluyor. Yani ürünün vaat ettiği şey tam olarak bu.

Ürünün elbette tek sunduğu şey bu değil. Ürün aynı zamanda saç derisini temizleme, saçı çabuk yağlananlar için yağ miktarını azaltma, tıkanmış gözenekleri açma ve saç dökülmesini dahi azalttığı söyleniyor. Saç köklerini daha güçlü hale getirdiğinin de belirtildiği bu ürünün 56 euro gibi bir fiyat etiketi bulunuyor. Ürünün aynı zamanda tarak kısmı çıkartılıp yıkanabiliyor.

Saç dökülmesine de etkin bir çözüm sunduğu aktarılan ürünün kullanıldıktan 16 ila 24 hafta içinde sonuç vermeye başladığı söyleniyor. Küresel pazarda da bulunduğu söylenen ürünün Türkiye fiyatı ise 600-800 TL civarında.

Kaynak : shiftdelete.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here