Windows 10 güncelleştirmesi ses ve veri kaybına neden oluyor

0
49

Windows 10 güncelleştirmesi kullanıcılar için ses sorunlarına ve veri kaybına neden oluyor

Geçtiğimiz hafta içerisinde Microsoft , güncelleştirmesinin bir parçası olarak Windows 10 KB4556799 toplu güncelleştirmesini yayımladı . Güncelleme, işletim sistemine bazı yeni özellikler ve iyileştirmeler getirdi, ancak bazı hatalar da içeriyor gibi görünüyor.

İlk olarak Windows Latest tarafından tespit edildi , KB4556799 bazı kullanıcılar için ses sorunlarına ve geçici veri kaybına neden oluyor gibi görünüyor. Reddit ( 1 , 2 ), Microsoft yanıt forumu ve Geri Bildirim Merkezi’ne göre, kullanıcılar ses sürücüsü yapılandırmasıyla ilgili sorunlardan otomatik sürücü kaldırmaya kadar değişen sorunlarla karşı karşıyadır. Ses geliştirmelerini devre dışı bırakarak ve Realtek sürücüsünü yeniden yükleyerek sorun çözülebilir gibi görünüyor.

SES SORUNLARINA NEDEN OLDU:

Ses sorunları, Windows 10 kullanıcıları için sorunlara neden olan tek sorun değildir. Microsoft yanıt forumundaki kullanıcılara göre , kullanıcılar da veri kaybı yaşıyorlar. Buradaki gümüş kaplama, sorunun geçici gibi görünmesidir. Microsoft, güncellemeler sırasında geçici bir profil yükledikçe, bazen varsayılan kullanıcı profilini geçersiz kılar. Bu geçmişte bildirildi, ancak Microsoft sorunu asla kabul etmedi. Bazı kullanıcılar, güncelleştirme varsayılan profili geri yükledikten ve tüm kullanıcı dosyalarını geri yükledikten sonra bilgisayarı yaklaşık altı ila sekiz kez yeniden başlatmanın onayladı.

Geçici çözümler yardımcı olmazsa

Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Güncelleme Geçmişini Görüntüle> Güncelleştirmeleri kaldır’a gidebilir ve en son toplu güncelleştirmeyi kaldırabilirsiniz. Tamamlandığında, Güncelleme ayarlarına dönmenizi ve sorunlu güncellemelerin tekrar indirilmediğinden emin olmak için güncellemeleri geçici olarak duraklatmanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here