WhatsApp kullanıcıların isteğini yerine getirdi!

0
39

Corona virüsü nedeniyle evden çıkmadığınız bu dönemde görüntülü görüşmelerin sayısı oldukça arttı. Zoom gibi uygulamalarla gerçekleştirilen eğitim amaçlı görüşmelerin yanı sıra, WhatsApp görüntülü görüşme ile evlerine kapanan insanların birbirleri ile iletişim kurmasında büyük rol oynuyor.

WhatsApp görüntülü görüşme kişi sayısını artırdı!

WhatsApp kullanıcıları son dönemde görüntülü görüşme konusunda şirkete birçok şikayet iletti. En fazla gelen şikayet görüntülü görüşmelerin 4 kişi ile sınırlı olmasıydı. Kalabalık arkadaş gruplarında veya ailelerde diğer kişilerin görüşmeye katılamıyor olması FaceTime ve benzeri alternatifleri öne çıkıyordu.

Geçtiğimiz günlerde geliştirici programına dahil olan kullanıcılara sunulan beta sürümünde kişi sayısının 8’e çıkarıldığı görüldü. Aradan geçen birkaç günün ardından bu özellik tüm kullanıcılara sunuldu. Yani, artık WhatsApp üzerinden 8 kişinin aynı anda görüşme gerçekleştirmesi mümkün hale geldi.

Facebook sesli veya görüntülü farketmeksizin, bu görüşmelerin uçtan uca şifrelendiğini belirtiliyor. Zoom’a rakip olan Messenger Rooms aynı anda 50 kişinin görüşmesine izn veriyor olsa da, şifreleme konusunda tartışmaların odağında yer alıyor.

Kaynak : shiftdelete.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here