WhatsApp Dark Mode Nedir? WhatsApp Karanlık Mod Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

0
46

WhatsApp’a yeni özellikler peşi sıra gelmeye devam ediyor. WhatsApp yeni güncellemeleri sayesinde kullananların işleri daha da kolaylaşıyor. Bu anlamda WhatsApp’a gelecek yeni güncellemeler belli oldu. WhatsApp uygulamasına gelecek olan yeni özelliklerden biri de Dark Mode oldu. Dark Mode nedir sorusu merak ediliyor. WhatsApp karanlık mod özelliği ne işe yarar?

WhatsApp Dark Mode nedir?

WhatsApp, 2.18.100 sürümü ile birlikte uygulamayı iOS 12 ile tam uyumlu hale getirdi. Ayrıca artık WhatsApp iOS uygulaması iPhone XS, XS Max ve iPhone XR ile de tam uyumlu çalışacak. Ayrıca sohbet penceresinde metin baloncuklarının üzerine parmağınızı basılı tuttuğunuzda açılan hızlı menünün arayüzünü güncellendi.

Apple’ın iOS 10 ile birlikte getirmeyi düşündüğü fakat bir türlü başarılı olmadığı karnalık mod, iOS 11 ile birlikte kullanıma sunulacak. Aslında bu özelliğin isminin tam olarak ne olduğu da biraz karşık. Çünkü bu özelliğe gece modu diyen var ancak Apple, bu özelliğini tam olarak gece modu olarak adlandırmıyor. Dark Mod diye adlandırmış durumda. Yani karanlık mod diye de adlandırmamız yanlış olmaz herhalde.

iOS 10’da bulunan ancak çok verimli çalışmayan bu özellik iOS 11 ile birlikte tam olarak çalışacak.

Gece modunu aktifleştirince sanki telefonunuzda tema değiştirmiş gibi oluyor. Bu nedenle kullanıcıların çoğunun bu özelliği seveceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu özellik sayesinde özellikle gün içerisnde yeterince yorulan gözelerimizi akşam daha fazla ışığa maruz bırakmayarak daha fazla yorulmasını önlemiş oluruz.

Karanlık Mod nasıl etkinleştirilir?

Ayarlar>>Genel>>Erişebilirlik>>Ekran Kolaylıkları>>Renkeleri Tersine Çevir>>Akıllı Tersine Çevir sıralamsını takip ederek dark modu aktif hale getirebilirsiniz.

Telefonunuzu tekrar eski hale getirmek için de aynı sıralamayı takip etmeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here