WhatsApp Beklenen Özelliğe Kavuşacak

0
47

Her ne kadar milyonlarca insan aktif olarak kullansa da WhatsApp’ta rakiplerinde olan birçok özellik halen mevcut değil. WhatsApp otomatik silinen mesaj özelliği yeni güncelleme ile karşımıza çıkacak. Birçok kullanıcının beklediği özellik böylece dünyada ünlü platformda da yerini alacak.

WhatsApp otomatik silinen mesaj özelliği

Telegram, Line, Viber gibi mesajlaşma uygulamalarında bulunan birçok özellik henüz WhatsApp’ta mevcut değil.

2.20.83 ve 2.20.84 versiyonlu WhatsApp Android uygulamalarında kullanıcıların merakla beklediği otomatik silinen mesaj özelliği yer alacak. Şimdilik test aşamasında olan özellik sayesinde bir saat, bir gün, bir ay veya bir yıl sonra attığınız mesajı otomatik olarak silebileceksiniz.

Zamanlayıcı ayarını yaptıktan sonra gönderdiğiniz mesajın yanında beliren saat ikonu gönderdiğiniz mesajın belli bir zaman sonra kendi kendini imha edeceğini belirtiyor. Bu özelliğin ne zaman hayatımıza gireceği ne yazık ki belli değil.

En yakın rakiplerinden biri olan Telegram’da bu otomatik mesaj silme saniye bazında ayarlanabiliyor. Yayınlanan ekran görüntüsünde WhatsApp otomatik silinen mesaj özelliği rakibi kadar gelişmiş zaman ayarına sahip değil.

Birçok özelliğin diğer uygulamalara göre geç yayına alınması WhatsApp kullanıcılarının yavaş yavaş alternatif uygulamalara geçiş yapmasına sebep olmuştu.

Kaynak : shiftdelete

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here