Qualcomm’dan 5G telefonlar hakkında açıklama

0
57

Kısa bir süre önce Qualcomm 5G telefonlar ile ilgili dikkat çeken bilgiler yayınladı. Açıklanan bu bilgilerde genel olarak akıllı telefon sektörünün içinde bulunduğu durum ile birlikte 5G destekli modellerin geleceği hakkında da tahminler yer alıyor. Anlaşıldığı kadarı ile 2020 yılı, Corona virüs pandemisine rağmen beklenenden daha iyi tamamlanabilir.

Bu yıl 5G telefonlar 225 milyonu geride bırakabilir

Öncelikle yeni veriler ile ilgili bilgilerden başlamak gerekirse Qualcomm, 2020 yılının ikinci çeyreği itibariyle 129 milyon modem sevkiyatı gerçekleştirmiş durumda. Beklentiler 145 milyon seviyesine kadar çıkıyordu. Bilindiği gibi Qualcomm, sadece Snapdragon mobil işlemciler ile akıllı telefon sektöründe yer almıyor. Başta modem olmak üzere çeşitli mobil bileşenler de sağlıyor. Bu bileşenleri kullanan firmalar arasında Apple ismi de yer alıyor.

Akıllı telefon sevkiyatlarında ise şu an için yüzde 21 seviyesinde bir gerileme olduğunu söylemek mümkün oluyor. Bunlarla birlikte Qualcomm 5G telefonlar hakkında da tahminlerini paylaştı.

Açıklanan verilere bakıldığında, 2020 yılında 175 milyon ile 225 milyon arasında değişen 5G’li akıllı telefon sevkiyatının yapılması bekleniyor. Her ne kadar akıllı telefon satışları gerilemiş olsa da 2020 yılının sonuna kadar başta iPhone 12 olmak üzere öne çıkan modeller ile sayıların bu seviyelere ulaşması bekleniyor.

Hatırlatmak gerekirse Apple’ın yeni iPhone 12 modellerini 5G desteği ile birlikte tanıtacağı yönünde beklentiler mevcut. Bu da genel olarak akıllı telefon sektöründeki yeni nesil mobil iletişim teknolojisini destekleyen model sayısını artırmış olacak. Samsung ve OnePlus’ın 5G’li modelleri de yine bahsedilen bu satış miktarları arasında dikkat çeken isimlerden olacaktır.

Kaynak : shiftdelete.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here