One UI 2.5 güncellemesi ile gelebilecek yenilikler

0
62

Galaxy Note 20 serisi için çalışmalarını sürdüren Samsung, yeni cihazları ile birlikte One UI 2.5 arayüzüne geçiş yapmayı planlıyor. One UI arayüzü, kullanıcılar tarafından oldukça beğeni toplamıştı. Bu zaman kadar birçok geliştirme alan arayüz, akıcı bir deneyim sağlıyor. Yeni sürüm, Galaxy Fold 2 ve Note 20 serisi ile kullanıma sunulacak. One UI 2.5 güncellemesi daha sonra S20 ve Note 10 serileri için kullanıma sunulacak.

Güncelleme isminin One UI 2.5 olması planlanıyor ancak kesinleşmiş herhangi bir durum yok. Tanıtıma kadar sürüm ismi değişiklik gösterebilir.

One UI 2.5 güncellemesi ile gelmesi beklenen özellikler

One UI 2.5 güncellemesi ile birlikte gelmesi beklenen özelliklerden birisi de daha iyi bir kamera uygulaması. One UI 2.1 ile birlikte gelen kamera yazılımı kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılandı. Ancak yeni sürüm ile birlikte, ön ve arka kamera arasında geçiş yaparken kullanıcı tercihlerinin hatırlanması bekleniyor. Böylece kullanıcılar, sürekli geniş açı ve normal kamera arasında geçiş yapmak zorunda kalmayacak. Ayrıca kullanıcı Pro kamera modunu seçtiğinde, duruma göre lensler arasında geçiş yapma özelliğinin de gelmesi bekleniyor.

Yeni güncelleme ile birlikte, yüz tanıma sisteminin geliştirilmesi bekleniyor. Dünyanın yaşadığı durum göz önüne alındığında, kullanıcıları maske takarken dahi tanıyabilecek bir yüz tanıma sistemi gelebilir. Uzun vadede pek yararlı bir sistem olmasa da, Dünya genelinde virüs atlatılana kadar epey işe yarayacaktır. Alarm uygulamasında da geliştirmelerin olması bekleniyor. Alarm kurduğunuz saatten erken uyanıp telefonu elinize alırsanız, telefonun bunu algılayıp alarmı otomatik olarak kapatması bekleniyor.

One UI 2.5 güncellemesi ile birlikte, duvar kağıdı parlaklığının ayarlanması bekleniyor. Gece modu oldukça işlevsel olsa da, duvar kağıdı parlaklığını ayarlamak bazı durumlarda avantajlı olacaktır. Ayrıca, One UI 2.5 ile birlikte daha az hazır uygulamanın gelmesi bekleniyor. TouchWiz arayüzünden sonra, sistem ile birlikte gelen hazır uygulamalarda büyük iyileştirmeler yapılmıştı. Ancak hala, bazı gereksiz uygulamalar mevcut.

Kaynak : shiftdelete.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here