LinkedIn iş görüşmesi için yeni özelliğini tanıttı

0
50

İş dünyasının Facebook’u olarak nitelendirilen LinkedIn, iş verenlerin ve arayanların hedef kişi ve kurumlarla iletişim kurmasını sağlayan yararlı bir platform. İşe alım süreçlerinde adayların iletişim yeteneklerinin efektif bir şekilde değerlendirilmesi için geliştirilen LinkedIn iş görüşmesi özelliği hakkında resmi açıklama geldi.

LinkedIn iş görüşmesi şekli değişiyor

LinkedIn tarafından yapılan açıklamaya göre, işe alımlarda şirketlerin aday kalitesini değerlendirmelerini daha farklı açılardan ele alabileceği video tanıtım özelliği testlerine başlandı.

Yeni video tanıtım özelliği, iş veren şirketlerin, adayların iletişim yetenekleri ve sosyal becerilerini ilk görüşmeden önce değerlendirebilmelerine olanak sağlayacak. İş başvurularını görüntüleyen yetkili, nitelikli adaylara bir davetiye gönderip hazırlanmış soru listesi içerisinden iki soruyu seçip sorabilecek.

Sorular arasında bize kendinizden bahsedin, en zorlu projenizi anlatın ve en güçlü özelliğiniz nedir gibi sorular yer alıyor.

Adaylar bu daveti kabul ettiklerinde isterlerse video aracılığıyla, istemezlerse de yazılı bir şekilde cevap verebilecekler. Başvuran adayların üzerindeki baskıyı azaltmak için video ile cevap verme tercihi adaya opsiyon olarak sunulacak. Çekilen video gönderilmeden önce de istenilen sayıda tekrar kaydedilebilecek.

Kaynak : shiftdelete.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here