LG CineBeam Laser 4K Projektörü UST Teknolojisiyle Tanıtıldı

0
29

Koreli teknoloji devi LG Electronics, az önce CineBeam Laser 4K projektörünün halefi olduğunu açıkladı. Bu yeni modele HU85L denir ve önceki versiyondaki gibi CES 2019’da görebileceğimiz Ultra Short Throw (UST) teknolojisine sahiptir.

UST teknolojisi, projektörün duvardan sadece iki inç uzağına yerleştirilmesini ve 90 inçlik diyagonal bir görüntü yansıtmasını mümkün kılar. Bu, herhangi bir düz yüzeyde çalışır ve elbette çok fazla alan kazandırır.

LG CineBeam Laser 4K HU85L, 7 inç mesafeye yerleştirildiğinde 120 inç’e kadar bir ekran boyutu için 4K UHD’de 2500 ANSI lümen üretebilir. LG’nin projektörü daha sonra UST projektörlerinde sık görülen bir sorun olan görüntü bozulmasını önleyen 12 noktalı keystone ayar özelliği ile birinci sınıf bir görüntüleme deneyimi sunabilir.

Ayrıca, akıllı TV gibi akıştan, USB sürücüler, Ethernet ve HDMI üzerinden yerel medya oynatmaya kadar içerik izlemenin birçok yolu vardır. Bu arada, kullanılabilirlik söz konusu olduğunda, LG’nin ThinQ AI özelliği, kullanıcıların medya oynatmak için ses komutları ile birlikte hareketleri ve arkadan aydınlatmalı düğmeleri tanıyan “Magic Remote” kullanmasına izin veriyor.

LG’den Jang Ik-hwan projektör hakkında şunları söyledi:

Yeni CineBeam Laser projektörü, AI teknolojisinin rahatlığıyla olağanüstü 4K görüntüleme deneyimi sunuyor. Piyasada bunun gibi başka bir ürün bulunmuyor, LG’nin tüketicilere nasıl eşsiz bir değer sağlamaya devam ettiğini gösteriyor.

KAYNAK : https://www.gizchina.com/2018/12/21/lg-cinebeam-laser-4k-projector-launched-with-ust-technology/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here