iQOO Neo 3 önümüzdeki hafta Qualcomm Snapdragon 865 ve 144Hz ekranla piyasaya sürülecek

0
54

Eskiden Vivo alt markası olan iQOO , geçtiğimiz günlerde Hindistan’da iQOO 3 5G’nin lansmanı ile uluslararası lansmanını yaptı . Ekibimizden Kishan , Qualcomm Snapdragon 865 mobil platformu, 12GB RAM ve UFS 3.1 depolama teknolojisi sayesinde iQOO 3 5G incelemesini en hızlı telefonlardan biri olarak değerlendirdi .

Basınca duyarlı “Monster” omuz düğmeleri gibi ek özellikler paketi daha da heyecanlı hale getiriyor. Bununla birlikte, telefonun rekabetin gerisinde kaldığı bir alan, ekranın yenileme hızıdır. İQOO 3’teki diğer oyun merkezli özelliklerin yanı sıra daha yüksek bir yenilemeye sahip bir ekran isteyen kullanıcılar için şirket, 23 Nisan’da 144Hz ekranla iQOO Neo 3’ü piyasaya sürecek.

İQOO Neo 3 aslında Neo serisinin dördüncü telefonu ve önceki cihazlara, işlemci onları çalıştırdıktan hemen sonra adını verdiler. Serinin eski iQOO telefonları Neo 845, Neo 855 ve Neo 855 Plus olarak adlandırıldı. Yeni adlandırma şeması, iQOO’nun, ardıl veya tamamlayıcı bir cihaz olmak yerine Neo 3’ü iQOO 3’ün yanına yerleştirdiğini göstermektedir.

23 Nisan’daki iQOO Neo 3’ün lansmanının öncesinde markanın Weibo hesabı, telefonun temel özelliklerini aktif olarak alay etmeye başladı. Beklendiği gibi, Neo 3 bir Snapdragon 865 tarafından destekleniyor ve bir UFS 3.1 NAND depolama alanı ile geliyor. Bunun yanı sıra, Neo 3 aynı zamanda en üstteki dahili donanımı tamamlamak için 144Hz ekrana sahip.

Weibo’da bulunan bazı ekran görüntülerine dayanarak, PD1981 model numarasına sahip bir Vivo markalı telefonun, kullanıcıların farklı ekran yenileme oranları arasından seçim yapmasına izin vereceğini öğreniyoruz. Ekran görüntülerinin iQOO Neo 3’te çekildiği iddia ediliyor çünkü başka bir Vivo amiral gemisi yok ( iQOO hala Çin’de Vivo altında satıyor ) boru hattında görünüyor. Mevcut seçenekler arasında daha iyi pil performansı için 60Hz seçeneği, optimum performans ve pil yedekleme için 90Hz seçeneği ve süper pürüzsüz bir ekranın açılması için 120Hz seçeneği bulunur. Ayrıca, ekran görüntüleri telefonun Android 10 tabanlı Vivo’nun kaplama cildi Funtouch OS’de çalıştığını da ortaya koyuyor.

Vivo ayrıca iQOO Neo 3 için bir mikro site başlattı ve önümüzdeki günlerde aynı zamanda daha fazla güncelleme görmeyi bekleyebiliriz. Telefon hakkında daha fazla bilgi edindikçe sizi güncelleyeceğiz.

Kaynak : https://www.xda-developers.com/iqoo-neo-3-qualcomm-snapdragon-865-144hz-april-23-launch/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here