İphone’unuzda Bu 17 Tehlikeli Uygulamadan Herhangi Biri Varsa, şu anda Bunları Silin

0
25

Mobil güvenlik şirketi Wandera Perşembe öğleden sonra, Apple’ın App Store’unda, hepsinin aynı Hindistan merkezli geliştiriciye bağlı, Trojan kötü amaçlı yazılımlarından etkilenen 17 uygulamayı tanımlayan bir rapor yayınladı .

Cuma sabahına kadar Apple onların App Store’dan başlatıldığını doğruladı.

Apple , raporun ardından 18 uygulamanın kaldırıldığını belirten en az bir haber çıkışına , ancak Wandera’nın, virüslü uygulamaların ilk kriket örneğini içerdiğini belirttiğine dikkat çekerek, uygulamalardan birini ikiye katladığına inanıyor gibi görünüyor. farklı bölgesel Uygulama Mağazaları’nda barındırılan ve farklı meta veriler içeren “CrickOne” puan uygulaması. ”İncelemenin üzerine, Wandera bu uygulamaların aynı kod tabanını kullandığını buldu.

Bu, bir başka güvenlik şirketinin Google’ın Google Play Store’dan atılmasından önce milyonlarca indirme işlemini takip eden, adware-dolu 42 Android uygulamasının varlığını ortaya çıkardığını belirttiğimizden bir gün sonra geliyor .

Wandera’nın raporuna göre, bunlar, reklam ziyaretçi sayısını artırmak veya tıklama başına ödeme yapmak için yapılan reklam ağlarına veya web sitelerine sık sık bağlantılar kurarak, reklam sahtekarlığı yapan kötü amaçlı yazılımdan etkilenmiş olarak tanımlanan 17 iOS uygulamasıdır. gelir. Wandera, Apple’ın, reklamların yapay olarak tıklanmasına izin vererek ve App algılama kurallarını ihlal eden bir kod bulunduğundan uygulamaların kaldırıldığını ve Apple’ın algılama araçlarını güncellediğini doğrulayan bir açıklamadan bahseder.

Söz konusu uygulamaların tümü:

– RTO Araç Bilgisi
– EMI Hesap Makinesi ve Kredi Planlayıcısı
– Dosya Yöneticisi – Belgeler
– Akıllı GPS Hız Göstergesi
– CrickOne – Canlı Kriket Skorları
– Günlük Spor – Yoga Pozları
– FM Radyo – İnternet Radyosu
– Tren Bilgilerim – IRCTC & PNR
– Çevremdeki yer bulucu
– Kolay Rehber Yedekleme Yöneticisi
– Ramazan Dönemi 2019
– Restoran Bulucu – Yiyecek Bul
– BMI Hesaplama – BMR Hesaplama
– İkili Hesaplar
– Video Düzenleyici – Videoyu Kapat
– İslam Dünyası – Kıble
– Akıllı Video Kompresörü

“Wandera tarafından tanımlanan uygulamalar, araştırmacıların henüz kırmadıkları güçlü bir şifreleme şifresi kullanarak aynı (komut ve kontrol) sunucuyla iletişim kuruyor” diyor Wandera’nın raporuna göre, bu esrarengiz detayı ekledi: “Aynı sunucuyla iletişim kuran Android uygulamaları özel olarak toplanıyordu. cihazın markası ve modeli, kullanıcının ikamet ettiği ülke ve çeşitli yapılandırma detayları gibi kullanıcının cihazından gelen bilgiler. ”

KAYNAK : https://bgr.com/2019/10/26/iphone-apps-malware-found-in-app-store/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here