iPhone 9 / SE bugün tanıtılabilir! İlk hamle geldi!

0
44

Apple’ın uygun fiyatlı yeni telefonu iPhone 9 veya iPhone SE 2‘yi tanıtması yıllardır bekleniyor. Son dönemde ortaya çıkan raporlar bu cihazın 15 Nisan tarihinde iPhone 9 adı ile resmiyet kazanacağını belirtiyordu. Ancak, 9to5Mac’in paylaştığı haber tüm akıllı telefon sektörünün ana gündemi haline geldi.

4.7 inç büyüklüğünde ekran ve iPhone 8 tasarımı ile karşımıza çıkması beklenen telefonun bugün tanıtılacağı iddia ediliyor. Bu iddia ilk etapta pek dikkate alınmamış olsa da, Apple’ın internet sitesindeki değişiklikler kafaları karıştı.

iPhone 9 yerine 2020 iPhone SE mi geliyor?
İlk olarak isimlendirme ile başlayacak olursak: iPhone 9 veya iPhone SE 2’nin aksine teknoloji devinin doğrudan iPhone SE adını kullanacağı iddia ediliyor.

Apple’ın internet sitesinde 39.95 dolar karşılığında satılan Belkin InvisiGlass Ultra ekran koyucuyu iPhone 7 ve 8 ile uyumlu. Ancak, geçtiğimiz saatlerde bu ekran koruyucunun başlığına “iPhone SE” ile uyumlu olduğunu belirten bir ifade eklendi. Plus modelleri için satılan versiyonun başlığında bir değişiklik yok.

iPhone 11 serisinde yer alan Apple A13 Bionic işlemcinin güç vereceği telefonun 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri sunacağı belirtiliyor. Buna ek olarak beyaz, siyah ve kırmızı renk seçeneklerinden söz ediliyor.

İlk iPhone SE, 2016 yılının Mart ayında 399 dolar karşılığında satışa çıktı ve iPhone 6S özelliklerini iPhone 5 gövdesine sıkıştırdı.

shiftdelete.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here