İphone 12, Yeni Ekran Teknolojisi Sayesinde Çok Daha İncelebilir

0
672

İPhone 12 , son zamanların en önemli iPhone güncellemelerinden biri olabilir gibi görünüyor – şimdiye kadar bol miktarda söylenti ve spekülasyon duyduk, tedarik zincirinden gelen son haberler yeni bir ekran teknolojisine işaret ediyor.

En azından bazı iPhone 12 modelleri, LG tarafından üretilen OLED ekranlarla gelecek, Elec , ayrı bir katman yerine ekranın içine gömülü dokunmatik ekran devrelerine sahip ekranlar olduğunu iddia ediyor.

Bu, daha ucuz ve daha ince ekranlar anlamına geliyor – muhtemelen daha ince bir iPhone 12’ye yol açıyor , ancak özellikle daha düşük bir fiyat noktası için nefesimizi tutmuyoruz.

Samsung’un bir sonraki telefonu 11 Şubat’ta geliyor
İPhone SE 2 bu yıl piyasaya sürülebilir
CES 2020’de olan her şey
Aynı rapor, LG’nin Apple Watch 4 ve Apple Watch 5’te kullanılan aynı LTPO (düşük sıcaklık polikristalin oksit) ekran teknolojisine geçmek üzere olduğunu ve potansiyel olarak daha fazla güç verimli ekranlara yol açtığını gösteriyor.

Ekran ZAMANI

Apple Watch 5’in her zaman açık bir ekranla bile gün boyu pil ömrünü korumayı başardığı LTPO sayesinde , iPhone 12 ile başka bir pil artışı umuyoruz.

Aslında, teknoloji gelecekteki iPhone’larda her zaman açık bir ekran seçeneği – her zaman görülebilen bir kilit ekranı – hatta en üst düzey Android telefonların bir süredir sahip olduğu bir özellik bile etkinleştirebilir .

Ancak, LTPO yükseltmesinin 2020 iPhone’lar için yeterince erken olup olmayacağı belli değil. Her zaman açık ekran için 2021 iPhone’lara kadar beklememiz gerekebilir .

Güncellenmiş bir iPhone SE 2 cihazının katıldığı dört iPhone 12 modeli ile bu yıl beşe kadar yeni iPhone alabiliriz . Kameralar ve ekran boyutları, aralarındaki ana ayırt edici unsurlardır.

iPhone 12 ve Samsung Galaxy S11 aynı nedenden dolayı daha büyük pillere sahip olabilir
Via MacRumors

Kaynak : https://www.techradar.com/news/the-iphone-12-could-get-thinner-thanks-to-new-screen-tech

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here