İphone 12 Pro: 2020 iPhone Pro telefonlarda düz kenarlar, daha küçük çentik ve daha büyük bir ekran varyantı

0
134

Apple’ın yeni iPhone modellerini tanıtmak için Eylül ayında sahneye çıkması bekleniyor.

Bu toplantıda, şimdiye kadar yaklaşan iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max hakkında aldığımız tüm söylentiler, sızıntılar ve tedarik zinciri bilgileri yer alıyor.

iPhone 12 Pro: Tasarım

2020 iPhone 12 Pro, önde gelen Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre , iPhone 11 Pro’daki mevcut yuvarlak çerçevenin yerini alacak olan iPhone 4 tarzı kare kenarlı bir tasarıma sahip olacak . Bu, bir sonraki iPhone’un Apple’ın kare bir gövdeye sahip olan ileri teknoloji iPad Pro’suna benzeyebileceğini gösteriyor, ancak iPhone 12 Pro’nun cihazın gövdesi için ön ve arka cam kullanmaya devam etmesi bekleniyor.

Şimdiye kadar, söylentiler iPhone 12 Pro’nun iPhone 11 Pro’nun mevcut boyutu olan 5.4 inç’te ölçüleceğini ve iPhone 12 Pro Max’in iPhone 11 Pro Max’den biraz daha büyük olacağını gösteriyor.

Apple’ın Midnight Green’i iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max için yeni bir Midnight Blue renk seçeneğiyle değiştirdiğine inanıyor ve cihazı dört farklı renkte sunuyor: Space Grey, Silver, Gold & Midnight Blue.

Yeni Pro iPhone modelleri hakkındaki diğer raporlar, daha büyük 6.7 inçlik iPhone 12 Pro Max’in 7.4 mm kalınlığa sahip olacağını ve bunun 8.1mm kalınlığında iPhone 11 Pro Max’den daha ince olacağını ve cihazın aynı zamanda küçültülmüş olabileceğini gösteriyor. TrueDepth kamera sistemi, yani bu yılki iPhone modellerinin iPhone 11 ve iPhone X ile karşılaştırıldığında daha küçük bir çentik olabilir .

iPhone 12 Pro: Kameralar

Apple, iPhone 11 Pro ile Ultra Geniş, Geniş ve Telefoto lensleri içeren yepyeni bir üçlü lensli kamera kurulumunu tanıttı ve 2020 daha da fazla kamera iyileştirmesi getirebilir.

Söylentiler, Apple’ın Mart 2020’de iPad Pro’ya tanıttığı LiDAR sensörünü , arka kameradan algılanan nesneler için derinlik bilgilerini hesaplamak için bir lazer kullanan iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’e ekleyeceğini ve hem fotoğraf hem de AR özelliklerini geliştireceğini öne sürüyor .

Ayrıca, Apple’ın daha büyük 6,7 inç iPhone 12 Pro Max’e yeni sensör kaydırma görüntü sabitleme teknolojisi sunduğu söyleniyor. Yeni sistem, optik görüntü sabitlemenin tek tek lensler yerine kamera sensörüne uygulanmasına izin verecektir.

iPhone 12 Pro: 5G

5G hücresel bağlantı desteğinin , Apple’ın 2020 iPhone serisinin amiral gemisi özelliklerinden biri olması ve hem iPhone 12 Pro hem de iPhone 12 Pro Max’in yanı sıra mevcut iPhone 11’in yerini alan düşük maliyetli iPhone 12 olması bekleniyor .

İki tür 5G ağı vardır: mmWave (daha hızlı bağlantı sunar ancak menzilde sınırlıdır) ve alt 6GHz (daha yavaş bağlantı ancak daha geniş kapsama alanı). Raporlara göre Apple, her ülke ve bölgedeki 5G altyapısına bağlı olarak iPhone 12 / iPhone 12 Pro’nun farklı çeşitlerini satabilir .

Örneğin, ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada ve Japonya gibi ana pazarlarda Apple, yeni cihazlarıyla hem mmWave hem de 6GHz desteği sunabilirken, 5G sunmayan veya sığ 5G penetrasyonu olan diğer ülkelerde Apple yalnızca 6GHz altı kapasiteye sahip cihazlar sunar .

iPhone 12 Pro: Pil ve Ekran

Apple’ın iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’teki pilde küçük iyileştirmeler yapması bekleniyor. Geliştirilmiş kapasite sunmanın yanı sıra, Apple’ın önceki iPhone modellerinde bulunan aynı bileşenden yüzde 50 daha küçük ve daha ince olan, diğer dahili bileşenler ve / veya pil kapasitesi için daha fazla alan sunan yeni bir özel tasarlanmış pil koruma modülü tanıtacağı söyleniyor.

Yeni modellerin, bu sefer Samsung’dan Y-OCTA adlı yeni bir teknolojiyi benimseyen ve Apple için daha düşük maliyetli daha ince ekranlara izin veren OLED ekranları kullanmaya devam ettiğine inanılıyor.

Bir olasılık, Apple’ın Apple Watch’un tipik ekranlardan yüzde 15 daha az güç kullanan düşük güçlü LTPO ekran teknolojisini kullanabilmesidir, ancak tedarik zinciri raporları bu yıl ekranda çok fazla değişiklik olacağına dair çok fazla işaret sunmadı.

iPhone 12 Pro: Dahili

Her iki yeni iPhone 12 Pro modelinde, geliştirilmiş termal yönetim sayesinde daha küçük, daha hızlı ve pilden daha verimli yeni A14 yongaları olacak. Cihazlar, düşük maliyetli iPhone 12’deki 4GB RAM’e kıyasla 6GB RAM’e sahip olacak.

Apple muhtemelen her modelin 64GB, 256GB ve 512GB versiyonlarını sunacak, kabataslak raporlar da yakın gelecekte 1 TB iPhone modelinin piyasaya sürüldüğünü iddia edebileceğini iddia ediyor, ancak şüpheci kalıyoruz.

iPhone 12 Pro: Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Apple genellikle yeni iPhone modellerini Eylül ayında piyasaya sürdü, ancak bazı kaynaklara göre , koronavirüsün serpilmesi, iPhone 12 Pro’nun piyasaya sürülmesinin “aylarca” gecikmesine neden olabilir .

Apple tedarikçisi Foxconn’un başkanı Liu Yang- wei, üretimdeki gecikmeye ve her zamanki üretim öncesi programın bozulmasına rağmen, 2020 iPhone modelini zamanında başlatma şansı olduğunu önerdi , bu yüzden Apple’ın sonbaharda yeni iPhone modelleri.

İPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max için fiyatlandırma henüz onaylanmadı. Apple’ın yeni cihazları sırasıyla 999 $ ve 1.099 $ ‘dan başlayan mevcut iPhone 11 Pro hattına oldukça yakın fiyatlandıracağını düşünüyoruz.

iPhone 12 Pro: Kavramlar

Bu toplamadaki bilgileri birleştiren Apple Post, bu yılki resmi sürümlerinden önce iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in en doğru temsili olduğuna inandığımız şeyleri sunan özel 2020 iPhone renderleri yayınladı .

Kaynak • Görüntü Kaynağı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here