iPhone 12 bekleyenlere bir kötü haber daha!

0
46

15 Nisan tarihinde üç yıllık bekleyişe son vererek yeni iPhone SE 2020‘yi tanıtan Apple, hali hazırda iPhone 11 ile oldukça başarılı bir satış performansı sergiliyor. Amiral gemilerindeki fiyat artışı nedeniyle ülkemizde de birçok kişiye cazip gelirken, gözler şimdiden iPhone 12 serisine çevrilmiş durumda.

Corona virüsü nedeniyle iPhone 12’nin çıkışının gecikeceğine dair bugüne kadar birçok iddia ortaya çıktı. Sizlerle paylaştığımız son raporda Eylül ayında tanıtım gerçekleştirilse bile kademeli bir şekilde satışa sunulacağı belirtiliyordu.

iPhone 12 üretimi bir ay gecikecek

Wall Street Journal tarafından bugün yayınlanan raporda da aynı durumdan bahsediliyor. Salgının tedarikçiler ve üretim hattındaki etkisi nedeniyle, iPhone 12 üretiminde bir aylık bir gecikme yaşanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Model konusunda paylaşılan bilgiler aynı. Apple’ın dört yeni iPhone modeli tanıtması ve ekran boyutlarının 5.4 inç, 6.1 inç ve 6.7 inç seviyesinde olması bekleniyor.

Yeni iPhone’lar yıllardır Eylül ayında tanıtılıyor. Ancak, cihazların üretimi yaz aylarında başlıyor ve bu sayede Eylül ayının sonunda kullanıcılar cihazları teslim almaya başlıyor. WSJ’ye göre gecikme nedeniyle seri üretim Temmuz – Eylül döneminde başlayacak. Bu kapsamda kullanıcıların yeni iPhone’lara sahip olmak için biraz daha beklemesi gerekecek veya stok sorunları yaşanacak.

Bu ilk defa yaşanılacak bir olay değil. 2017 yılının Eylül ayında tanıtılan iPhone X üretim sorunları nedeniyle Kasım ayına kadar mağazalara gelemedi. 2018 yılının Eylül ayında tanıtılan iPhone XR ise LCD ekran üretimindeki sorunlar nedeniyle Ekim ayında mağazalara ulaşabildi.

iPhone 12 üretimi konusunda yaşanacak bu gecikme hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz..

Kaynak : shiftdelete.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here