İOS 14 İle Gelecek Yenilikler Belli Oldu

0
61

iOS 14 için hazırlıklarına devam eden Apple, Haziran ayında WWDC etkinliği ile birlikte yeni sürümü tanıtacak. Ortaya çıkan detaylara göre iOS 14 iPhone’lara birçok özellik kazandıracak. Peki iOS 14 ile gelecek iPhone yenilikleri neler?

iOS 14 son günlerde gündemden düşmüyor. Yeni iPhone işletim sisteminin kodlarını inceleyen geliştiriciler birkaç gündür iOS 14 ile Apple Watch’a gelecek yeniliklerin ve Apple’ın tanıtacağı yeni ürünlerin kodlarını paylaşıyor. Ancak bugün yapılan bir sızıntı sayesinde iOS 14’ün iPhone’lara kazandıracağı yetenekler ortaya çıktı.

SEYMOUR İOS 14’E GELİYOR

Apple’ın iOS 14 için yapacağı ilk yenilik yeni bir uygulama ile başlıyor. iOS 14 ile iPhone’lara yeni bir fitness uygulaması eklenecek. Seymour adına sahip olan bu uygulama, kullanıcıların egzersiz ve hareket etme durumlarına göre çeşitli videolar indirmelerini sağlayacak. Seymour uygulamasının halihazırda iPhone’larda yer alan Activity uygulamasını etkilemeyeceğini, ayrı bir uygulama olarak iOS 14’e ekleneceğini de duyuralım.

İOS 14 NE ZAMAN TANITILACAK?

iOS 14 ile eklenecek yenilikler bunlarla da sınırlı değil. iOS 14 ile gelişmiş bir mouse desteğinin eklenmesi de bekleniyor. Apple iOS 14’ü Haziran ayında düzenleyeceği WWDC 2020 (Dünya Geliştiriciler Konferansı 2020) etkinliğinde tanıtacak. Ancak ülkemizde de görülen Koronavirüs salgını nedeniyle, Mobil Dünya Kongresi’nde olduğu gibi WWDC 2020’de iptal edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. iOS 14’ün indirilmeye sunulması için öngörülen tarih ise Eylül 2020.

İOS 14 GÜNCELLEMESİ ALACAK CİHAZLAR

iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone 11
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE
iPod touch (7. nesil)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here