iOS 13.5 GM yayınlandı! İşte yenilikler

0
52

Apple bugün itibariyle iOS 13.5, iPadOS 13.5 ve tvOS 13.4.5 için GM yani Golden Master sürümlerini geliştiricilerin kullanımına sundu. GM sürümü ile ilerleyen günlerde yayınlanacak olan final sürümü arasında genelde olmuyor.

iOS 13.5 GM sürümü çıktı!

Bu nedenle iOS 13’ün ara güncellemesini test etmek isteyenler için minimum hataya sahip sürüm olarak görülebilir. Bu sürüm ile sunulan en büyük yeniliklerin başında, corona virüsüne yakalanan birisi ile temas kurduğunuzun tespiti halinde bilgilendirmenizi sağlayan ve Google ortaklığında geliştirilen API geliyor.

Bunun yanı sıra cihaz maske taktığınızı tespit ettiğinde Face ID ekranını hızlıca atlayarak, şifre bölümüne geçiş yapıyor. Bu sayede kilit ekranında zaman kaybetmiyorsunuz. Acil servisi aradığınızda önceden girdiğiniz Tıbbi Kimliğinizin karşıdaki görevli ile paylaşılması. (Sadece ABD’de çalışıyor)

Artık FaceTime görüşmelerinde konuşan kişinin görüntüsünün büyümesinin önüne geçebiliyorsunuz. iOS 13.5 ile kullanıcılara sunulan yenilikler arasında göze çarpanlar bunlar. Tabi, bunlara ek olarak çeşitli hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri söz konusu. iOS 13 güncellemesini alan tüm modeller bu güncellemeyi alacak.

Kaynak : shiftdelete

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here