İOS 13.4 Beta Çıktı! ‘Carkey’ Özelliği İle Geldi

0
79

iOS 13.4’ün ilk geliştirici betasını yayınladı. Mühendisler şu sıralar, iOS 13.4’ün sorunlarını tespit etmeye ve yeni sürümün nasıl bir deneyim sunacağını görmeye çalışıyorlar. Yapılan ilk denemeler, iOS 13.4’ün CarKey isimli bir özellikle geleceğini ortaya koyuyor.

Apple şimdiyse, iOS 13.4’ün ilk geliştirici betasını sevenlerine buluşturdu. Bu beta sürüm hakkında kesin bir bilgi sahibi değiliz ve iOS 13.4’ün hangi özellikler olacağı şu an için bilinmiyor. Bilinen tek şey; Apple, iOS 13.4’le birlikte en az bir yeni özelliği kullanıma sunacak.

Apple, geliştirici betasını bir süre boyunca test edecek. Yapılacak olan testlerde iOS 13.4’ü kullanmaya başlayan geliştiricilerin sorunları tespit edilecek ve bu sorunlar giderilmeye çalışılacak. Bir süre sonra da iOS 13.4’ün ikinci ve üçüncü betasını yayınlayacak olan Apple, çalışmaları tamamladığında iOS 13.4’ü tüm iPhone kullanıcılarının hizmetine sunacak.

iOS 13.4’ün keşfedilen ilk yeni özelliği: CarKey

“Araba anahtarı” olarak çevirebileceğimiz CarKey, ilk etapta kulağa fazlasıyla heyecan verici geliyor olabilir. iPhone’lar, bu özellik sayesinde araba anahtarı gibi çalışabilecekler. NFC desteği ile çalışan sistem, otomobil sahiplerinin anahtarlara olan bağımlılığını ortadan kaldıracak.

CarKey, iPhone’ların Wallet uygulamasına eklenecek dijital anahtarları da içeriyor. Bu dijital anahtarlar, özellikle uzaktan kumandalı ve Start/Stop özelliği bulunan araçlarda hayli etkileyici olacak. Çünkü bu özellik sayesinde tüketiciler, araçlarının kilidini açmak için sadece iPhone’larını kullanabilecekler.

GÜNCELLEMEYİ ALAN MODELLER

iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE
iPod touch (7. nesil)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here