İOS 13.2 Güncellemesi Yayınlandı! İşte Gelen Tüm Yenilikler..

0
46

iOS 13 yayınlanmaya başladığından beri peş peşe sürümler yayınlayan Apple, son olarak iOS 13.2 yayınladı. Hata düzeltmelerinin yoğunlukta olduğu bu sürüm; Deep Fusion teknolojisi, Siri gizlilik ayarları ve yeni emojiler gibi yenilikleri içeriyor.

iOS 13.2 güncellemesi yayınlandı! İşte özellikleri

Apple hızlı yeniliklerle bizlerle olmaya  devam ediyor. AirPods Pro’nun Apple web sitelerinde satışa sunulmasının hemen ardından iOS 13.2 güncellemesi de kullanıcılara sunuldu. iPhone 11 ve 11 Pro’nun Deep Fusion kamera modu gibi yeni özellikler ve tanıtılan AirPods Pro ve Beats Solo Pro ile uyumlu yeni sürüm kullanıcıları rahatlatacak.

Fakat kullanıcılara birçok sorun yaşatan yeni sürüm güncellemelerle sorunları çözmeye devam ediyor. Yeni güncelleme AirPods uyumluluğunun yanı sıra, fotoğraf çekimlerinde orta ışık ayarlarını iyileştirmek için Deep Fusion özelliğini de kameralara getirdi. Yeni geliştirme arka planda çalışarak aydınlatma durumlarına göre otomatik olarak kamerada etkin hale gelecek.

Siz deklanşöre dokunduğunuzda dört adet fotoğraf çeken bu teknoloji, daha sonrada dört fotoğraf daha çekerken bir adet uzun pozlama çekim yapıyor. Çekilen bu görüntüler Deep Fusion teknolojisi tarafından işlenmeye başlıyor. Çekilen fotoğraflar piksel piksel analiz ediliyor. Detay, ton, parlaklık ve daha birçok detayın işlenmesi sonucunda ortaya çıkan en iyi fotoğrafı sizlere sunuyor. Yani, siz tüm bu işlemlerin sonucunda tek bir kare elde ediyorsunuz.

Tüm özellikleri deneyimlemek ve yeni sürüme geçiş yapmak için Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme bölümüne giderek en son iOS güncellemesine sahip olabilirsiniz.

iOS 13.2 güncellemesini alacak olan iPhone modelleri

iOS 13 güncellemesini alan tüm iPhone modellerine geldi. Tabi, iOS 13 sürümünü henüz yüklemediyseniz, bu güncelleme için çok daha büyük bir boyut ile karşı karşıya kalacaksınız.

– iPhone 11 Pro
– 
iPhone 11 Pro Max
– iPhone 11
– iPhone XS
– iPhone XS Max
– iPhone XR
– iPhone X
– iPhone 8
– iPhone 8 Plus
– iPhone 7
– iPhone 7 Plus
– iPhone 6s
– iPhone 6s Plus
– iPhone SE

– iPod touch (7. jenerasyon)

Kaynak :https://bgr.com/2019/10/28/ios-13-2-release-download-iphone-ipados-13-2/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here