HUAWEI P40, 10x Optik ve 100x Dijital Zoom’lu 8 Kamera Lensine Sahip

0
57

2020 yaklaşırken, Huawei’nin yaklaşmakta olan amiral gemisi P40 serisi daha fazla dikkat çekmeye başladı. son sızıntılara göre, yaklaşan Huawei Amiral Gemisi daha büyük bir gelişme olacak.

Ekran açısından, Huawei P40 Pro bir Delgeç Ekran tasarımı kullanacak. Son dönemde, Delik delme ekranlarının ana cep telefonlarının standardı haline geldiği görülebilir. Huawei P40 Pro, Samsung’un özel OLED kavisli delikli ekranını kullanıyor ve 90Hz yenileme hızı ve 2K yüksek çözünürlüklü ekranı destekliyor. ayrıca ekran için oldukça çarpıcı görsel efektler getiriyor.

Kamera

Kamera performansı her zaman Huawei P serisinin ana hedefi olmuştur. Huawei P40 Pro’nun sekiz ön ve arka kamera ile abartılı bir şekilde donatılacağı bildirildi, ön üç kamera + arka beş kamera düzeni. Huawei P40 Pro, 32 megapiksellik ve 20 megapiksel çift ana kameraların yanı sıra bir ToF lens ile öne dönük üç kameraya sahip olacak. Bu sefer Huawei P40 Pro akıllı telefonun selfie yeteneklerini yeni bir seviyeye çıkardığı söylenebilir.

Huawei P40 Pro’nun arkasında beş kamera, 7P lensli 64MP ana kamera, 6P lensli 52MP süper geniş açılı kamera, ToF lens, özel film kamera ve bir Periscope lens bulunuyor. Bir periskop lensine ve ana kameranın ve ultra geniş lensin tamamen yenilenmesine ek olarak, ayrıca 10x optik zoom işlevini de destekleyecektir (100x’e kadar dijital zoom olduğu varsayılmıştır). Huawei P40 Pro’nun akıllı telefon tarihindeki en yüksek zoomu oluşturduğu söylenebilir.

İşletim sistemi

İşletim sistemi açısından, Huawei P40 serisi Harmony OS ile ortaya çıkabilir. Harmony sistemindeki bazı fonksiyonlar yavaş yavaş EMUI sistemine geçti. Harmony işletim sisteminin güvenliğini sağlamak için, Huawei, Harmony sisteminde mümkün olan güvenlik risklerini önlemek için boşluklar bulabilen bilgisayar korsanlarına ödül olarak 1,56 milyon yuan ödül verdi.

İşlemci

Donanım yapılandırması bakımından, Huawei P40 Pro standart olarak Kirin 990 5G yongası ile donatılacak, NSA / SA çift modlu 5G tam Netcom’u destekleyecek

Haberlere göre, Huawei 2020 başlarında yeni bir amiral gemisi P40 serisi piyasaya sürmeyi planlıyor ve yakında Ocak ayında veya CES 2020’yi 24 Şubat’ta açacak olan MWC 2020’yi piyasaya sürmeyi seçeceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here