Huawei : ABD Yasaklaması Olmasaydı 2019’da Samsung’u Geçecekti

0
42

Huawei , günlük ev ürünlerinden akıllı telefonlara, tabletlere ve dizüstü bilgisayarlara kadar değişen çeşitli cihazlara sahip dünyanın en tanınmış elektronik markalarından biridir. Şu anda, şirket dünyanın en büyük ikinci akıllı telefonu üreticisi. Bununla birlikte, Huawei’nin CEO’su Yu Chendong’un lansman sonrası yaptığı bir konferansta yaptığı açıklamada, şirketin ABD Yasağı için olmasa bile 2019’da dünyanın bir numaralı olma yolunda iyi olduğunu söylediği gibi, 2 numara olmak şirket için yeterli değil .

Bu yılın başlarında, Çin teknoloji devi, şirketin ABD Ticaret Departmanı tarafından Varlık Listesinde yer alması nedeniyle dış operasyonlarını engelledi . Bu esasen kara listeye alınmış Huawei ve Google gibi Amerikan merkezli şirketlerin şirketle ticari veya ticari ilişki kurmasını yasakladı. Google’dan ayrıldıktan sonra , şirket Android işletim sistemini (aygıtlarında bulunan birincil işletim sistemi) ve hatta aygıtlarını çalıştıran ARM tabanlı yonga setlerini kaybetti .

Yasaktan hemen önce, Huawei Apple’ın dünyadaki en büyük akıllı telefon markası olduğu iki numaralı noktayı Apple’dan almayı başarmıştı . Bu nedenle, Huawei’nin Samsung’ta da en üst noktadan kapılma şansı olduğunu varsaymak pek de zor değil.

Richard’a göre, Huawei bu yılki yasak için olmasa dünyanın bir numaralı markası olacaktı. Ayrıca, insanların yanlış bir şekilde markanın Çin ve Çin halkının yurtsever olması nedeniyle popüler olduğunu varsaydığını; ve dünya çapında 2 milyonun üzerinde satış yaptığı bildirilen Huawei M6 tablet ile bu ifadeyi daha da ileri götürmeye devam etti . Üst düzey yönetici, bu tür sonuçlara ulaşmanın en önemli nedeninin vatanseverlik değil kullanıcı memnuniyeti olduğunu belirtti.

İleriye Gidiyor, Huawei görünüşte geleceği konusunda kendinden emin. Yerli bir şekilde inşa edilmiş HarmonyOS veya HongMengOS’un , şirketin Avrupa bölgelerinde daha da genişlemeyi planladığı 2020 yılında gelmesi bekleniyor.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2019/11/25/ceo-huawei-wouldve-surpassed-samsung-in-2019-if-not-for-the-u-s-ban/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here