Google, Fitbit’i 2.1 milyar dolara satın aldı

0
39

Google, son yıllarda donanıma daha fazla odaklanmaya başladı; bu, şu an Apple’ın sahip olduğu hizmetleri alabilen tek şirket olduğu için pek de şaşırtıcı değil.

Ürünlerinin donanım ve yazılım taraflarını kontrol ederek, iPhone’lar ve Apple Watch gibi cihazlar, Android satıcılarından gördüğümüzden çok daha yumuşak ve daha kusursuz deneyimler sunar. Google, Pixel çizgisiyle çoğaltmak için elinden gelenin en iyisini yapıyor, ancak şu ana kadar bir şey yapmadı. Yine de Nest akıllı ev cihazlarıyla çok daha iyisini yaptı ve şimdi Google bir başka büyük satın alma ile benzer bir başarı bulmak istiyor. Cuma günü şirket, önde gelen giyilebilir dokuma makinesi üreticisi Fitbit’i 2,1 milyar dolara satın aldığını açıkladı.

Google’ın Cihazlar ve Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı Rick Osterloh Cuma günkü bir blog yazısında, “Bugün, Google’ın önde gelen giyilebilir markalardan biri olan Fitbit’i almak için kesin bir anlaşma imzaladığını duyurduk . “İhtiyaç duyduğunuz her gün size yardımcı olmak için teknolojinin arka planda kaybolacağı en iyi durumda olduğuna inanıyoruz. Akıllı saatler ve fitness izleyicileri gibi giyilebilir cihazlar tam da bunu yapıyor; bir sonraki toplantınızın nerede olduğunu bir bakışta kolayca görebilir veya günlük aktivitenizi bileğinizden izleyebilirsiniz. ”

Osterloh, “Yıllar geçtikçe, Google, bu alanda Wear OS ve Google Fit ile ortaklarla ilerleme kaydetti, ancak Made OS tarafından giyilebilir cihazları pazara sunmanın yanı sıra, Wear OS’de daha da fazla yatırım yapma fırsatı görüyoruz. Fitbit sektörde gerçek bir öncü olmuş ve ilgi çekici ürünler, deneyimler ve canlı bir kullanıcı topluluğu oluşturmuştur. Fitbit’in uzman ekibiyle yakın çalışarak ve en iyi AI, yazılım ve donanımı bir araya getirerek giyilebilir ürünlerdeki yenilikçiliğin teşvik edilmesine ve dünyadaki daha fazla insana fayda sağlayacak ürünler üretmelerine yardımcı olabiliriz.

“Google, insanların bilgilerini, başarılarını, sağlıklarını ve mutluluklarını geliştirmelerine yardımcı olacak araçlar oluşturmayı hedefliyor. Bu hedef, Fitbit’in uzun zamandır sağlıklı olma odağına odaklanması ve insanların daha sağlıklı ve daha aktif yaşamlar kazanmalarına yardımcı olmaktır. Ancak bu hakkı almak için, gizlilik ve güvenlik çok önemlidir. Ürünlerimizi kullanırken Google’a bilgilerinize güveniyorsunuz. Bunun büyük bir sorumluluk olduğunu anlıyoruz ve bilgilerinizi korumak, kontrolünüze koymak ve verileriniz hakkında şeffaflık sağlamak için çok çalışıyoruz. Diğer ürünlerimize benzer şekilde, giyilebilir ürünlerle topladığımız veriler ve neden hakkında şeffaf olacağız. Kişisel bilgileri asla kimseye satmayız. Fitbit sağlık ve zindelik verileri Google reklamları için kullanılmayacak. Ve Fitbit kullanıcılarına verilerini gözden geçirme, taşıma veya silme seçeneği sunacağız. ”

Satın alma, toplamda 2,1 milyar dolar tutarında tamamen nakit bir anlaşmadır. Gizliliğe gelince, Google üçüncü taraflara herhangi bir veri satmayacağını söylüyor. Tabii ki, bu açıkça Google’ın Fitbit cihazlarıyla ilgili tüm verileri kendi hedeflemesi için kullanması için kapıyı açık bırakıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here