Google Apple, Google Pay banka kartı çıkaracak

0
53

Google, Apple Pay ve Apple Card gibi Apple ödeme teklifleriyle rekabet etmek için bir teklif gibi görünen birinci taraf fiziksel ve sanal banka kartları üzerinde çalışıyor.

Apple Pay , 2014’teki lansmanından bu yana sektördeki en baskın mobil ödeme platformlarından biri haline geldi . 2019 yılında şirket , fiziksel ve sanal ödemeleri harmanlayan Apple Card’ı piyasaya sürdü . Şimdi, Google yetişmek istiyor.

TechCrunch’a göre Google, ilişkili bir çek hesabı ile fiziksel ve sanal banka kartları da dahil olmak üzere yeni bir Google Pay uygulaması girişimi üzerinde çalışıyor . Yayına sağlanan sızan görüntüler, uygulamanın tasarımının yanı sıra kartın kendisini de gösterir.

Kullanıcılar, bir parmak izi ve PIN ile güvence altına alınacak olan Google Pay uygulaması aracılığıyla bağlı bir banka hesabından “Google Kartı” olarak yeniden doldurabilecekler. Bu, Apple Card’a doğrudan bir kredi kartı rakibi olmayacağı anlamına geliyor. Bunun yerine, yenilenen Google Pay sisteminin, fiziksel bir bileşene rağmen, dijital Apple Pay Cash kartına daha benzeyeceği görülüyor.

Sızan görüntülerin, temiz ve minimalist bir estetikle Apple Kartını yansıtan fiziksel bir tasarım sergilediği görülüyor. Bununla birlikte, tasarım taş değildir ve bir yer tutucu olabilir.

TechCrunch , kartın Citi veya Stanford Federal Kredi Birliği gibi banka ortakları aracılığıyla ortak markalı bir kart olarak sunulacağı bildirildi . Fiziksel kartın görüntüleri, Visa ağında çalışacağını önermektedir, ancak Google Mastercard gibi seçenekleri de destekleyebilir.

Google Card’ın ilk belirtileri, Mountain View tabanlı şirketin, mevcut Google Pay hizmetleri aracılığıyla akıllı FCIC ve NCUA sigortalı çek hesaplarının nasıl sunulacağını “araştırdığını” söylediğinde Kasım ayında ortaya çıktı. Şu anda, Google Pay yalnızca PayPal’a benzer şekilde bağlı bir finansal hesap aracılığıyla çevrimiçi ve eşler arası ödemeleri desteklemektedir.

Google’ın yenilenen Google Pay uygulamasını ve Google kartını ne zaman başlatacağı henüz belli değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here