Apple’dan iPhone 12 ile yıllar sonra bir ilk

0
43

Apple’ın bu yıl duyuracağı yeni iPhone 12 modelleri ile ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de iPhone 12 çıkış tarihi konusunda oldukça dikkat çeken bir iddia gündeme geldi. Eğer bu iddia gerçeği yansıtıyor ise, Apple’ın yıllardır yapmakta olduğu etkinliğini değiştirmek zorunda kalması ile karşı karşıya olunacak.

iPhone 12 çıkış tarihi yıllar sonra değişebilir

Cowen isimli bir yatırım bankası tarafından iddia edilen yeni bilgilere göre Corona virüsün üretim tarafındaki etkisi sebebi ile Apple, bu yıl yeni iPhone modellerini iki ay ertelemek zorunda kalacak. Bu da yeni yeni iPhone modellerinin Kasım 2020 tarihinde tanıtılacağı anlamına geliyor. Hatırlatmak gerekirse Apple, uzun bir süredir yeni nesil iPhone modellerini, söz konusu yılın eylül ayında tanıtmayı tercih etmesi ile biliniyordu. Ancak 2020 yılı Apple’ın uzun yıllardır sürdürdüğü takvimini değiştirmek zorunda kalacağı yıl olacak gibi görünüyor.

Aslında söz konusu bu gecikme ile ilgili iddialar, daha önce de gündeme gelmişti. Ancak en fazla 1 ay olacak bir gecikmenin yaşanabileceği ve iPhone 12 çıkış tarihi olarak Ekim 2020’nin belirleneceği ifade ediliyordu. Şimdi ise gecikmenin iki aya kadar uzayabileceği gündeme getirilmiş oldu.

Bununla birlike üretim miktarları konusunda da iddialar ortaya çıktı. Apple’ın 2020’nin ikinci çeyreği itibariyle 35 milyon iPhone üretimi gerçekleştireceği belirtiliyor. Bu da 2019 yılının aynı dönemine göre yeni iPhone hazırlıklarının yüzde 13 gerilediği anlamına geliyor. Anlaşılan o ki pandemi, Apple’ın üretim sürecini ciddi anlamda etkilemiş.

Son olarak hatırlatmak gerekirse Apple’ın bu yıl dört farklı iPhone modeli üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiği ve bu modellerin 5.4 inç iPhone 12, 6.1 inç iPhone 12 Max, 6.1 inç iPhone 12 Pro ve 6.7 inç iPhone 12 Pro Max olarak sıralanmasının beklendiği ifade ediliyor.

Kaynak : shiftdelete

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here