Apple, iOS 13.4.5 Beta 2 ve iPadOS 13.4.5 Beta 2’yi Geliştiricilere Sunuyor

0
52

Apple , 2020 iPhone SE ve iPad Pro için Sihirli Klavye ile birlikte bugün iOS ve iPadOS’un daha yeni sürümlerini de piyasaya sürüyor. Şirket, uyumlu iPhone’lar ve iPad’ler için iOS 13.4.5 ve iPadOS 13.4.5’in ikinci geliştirici beta sürümlerini piyasaya sürüyor.

Apple, iki hafta önce iOS 13.4.5 ve iPadOS 13.4.5’in ilk geliştirici beta sürümlerini yayınladı ve şimdi şirket ikinci beta sürümlerini takip ediyor. Hem iOS 13.4.5 Beta 2 hem de iPadOS 13.4.5 Beta 2, Apple testine beta testine kaydedilmiş cihazlara indirilip yüklenebilir. Güncelleme, iOS 13 veya iPadOS 13 ile uyumlu tüm cihazlarla uyumludur.

iOS 13.4.5 ve iPadOS 13.4.5, yeni özelliklerin yanı sıra hata düzeltmeleri de getiriyor. Daha yeni işletim sistemi sürümleri, Apple Music şarkılarını Instagram ve Facebook’ta paylaşma özelliğine sahiptir, ancak özellik hatalıdır ve şirketin sorunu çözme olasılığı vardır. Apple, Touch ID parmak izi sensörüne sahip akıllı telefonlar ve tabletler için CarKey desteğini de içeriyor. Ayrıca, bugün daha önce iPhone SE olarak piyasaya sürülen iPhone 9’a referansları vardı.

Bugün yayınlanan yeni yazılım sürümleri , iPhone ve iPad’de veri şifrelemesini bozan VPN ile ilgili hatayı da düzeltti . Safari web tarayıcıları evrensel arama çubuğu aracılığıyla Google’da + sembolünü arama ile ilgili bir hata oluştu ve şirket bunu düzeltmiş olabilir. Kritik oldukları ve düşük performans gösterebilecekleri için geliştirici beta sürümlerini kritik görevli cihazlara yüklemenizi önermiyoruz.

Apple, Nisan ayının ilk haftasında iOS 13.4 ve iPadOS 13.4’ü piyasaya sürdü. Bu sürümler iPad’lerde imleç, fare ve izleme dörtgeni için tam destek getirdi. Apple ayrıca iCloud Klasör paylaşımını , CarKeys API’sını , Mail uygulamasının alt çubuk tasarımındaki değişiklikleri ve iOS 13.4 ve iPadOS 13.4 ile evrensel uygulama satın alımlarını içeriyordu. Gibi özellikler, CarPlay Gösterge Tablosu görünümü üçüncü taraf navigasyon uygulaması desteği ve iPad’in Fotoğraflar uygulamasında klavye kısayolları da iOS 13.4 ve iPadOS 13.4 bir parçasıydı.

Kaynak : http://www.iphonehacks.com/2020/04/apple-releases-ios-13-4-5-beta-2-ipados-13-4-5-beta-2-developers.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here