Ana Ekranda Çarpıcı iOS 14 Konsept Görselleri

0
40

Kavramlar, donanım ve yazılımın olası uygulamalarını ve işlemlerini görmemizi sağlar. Ancak, bir kavramın gün ışığını görmesi her zaman gerekli değildir. Daha önce, bazıları söylentilere ve sızıntılara dayanırken, bazıları hayal gücüyle boyanmış olan çok sayıda iPhone ve iMac konsepti gördük . Ancak, bugün bazı kullanıcıları ikna edebilecek bir iOS 14 konseptimiz var. En son konsept, iOS 14 ana ekranındaki widget’ları ve nasıl görüneceklerini ve çalışacaklarını gösterir.

Çarpıcı iOS 14 Konsept, Kolay Kontrollerle Ana Ekrandaki Widget’ları Gösterir

Yeni iOS 14 konsepti, bizi bir iPhone’daki widget’larla tanıştıran Aleksey Bondarev tarafından geliştirildi. Apple, iPhone’daki Ana ekranı temiz ve basit tutma eğilimindedir. Android muadilinde, hemen hemen her cihaz widget’ları manevra ve yeniden boyutlandırma özelliğine sahiptir. İster standart saat uygulaması, uygulama kısayolları veya başka bir uygulama olsun, Android cihazlar bu konuda her zaman mükemmel olmuştur. Ancak, yeni konsept bize farklı bir şey gösteriyor.

 

Bir bakışta, iOS 14 konseptinde, widget’ların uygulamaların simgesinden kaynaklandığını ve dikdörtgen bir pencere oluşturmak için genişlediğini görebilirsiniz. Konsept, hava durumu tahminlerine hızlı bir bakış, Apple Müzik kontrolleri ve takvimde yaklaşan randevuları gösteren birden fazla uygulama widget’ını gösterir. Ek olarak, widget’ların Apple’ın uyguladığı tasarım estetiğini benimsediğini unutmayın.

Konsept, iOS 14 konseptindeki widget’lar nedeniyle herhangi bir gecikme veya hıçkırık belirtisi göstermiyor. Ayrıca, yeni widget’lara yer açmak için widget’ların otomatik olarak nasıl yeniden boyutlandırıldığı kavramında da görebilirsiniz. Kavram kısa ve kesin olduğu için, işlemlerin ne olacağı ve üzerine dokunursanız ne olacağı belirsizdir.

Apple, Ana ekranda widget’lar sağlar, ancak bunun için özel bir sayfa vardır. Bu yaklaşımla, widget’lar ilk bakışta kullanılamaz ve kullanıcıların bunlara erişmek için sağa kaydırmasını gerektirir. Apple’ın iOS 14 için bir widget özelliği üzerinde çalıştığını duyduk ve belki de kavram yoludur. Konsept videosuna buradan göz atın.

Kaynak : https://wccftech.com/stunning-ios-14-concept-imagines-widgets-on-home-screen-and-why-we-need-them/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here