12500 TL’lik Galaxy Z Flip hayal kırıklığı yaşattı

0
88

Bu yılın en dikkat çekici telefonlarının başında Şubat ayında Galaxy S20 serisi ile birlikte tanıtımı gerçekleştirilen Galaxy Z Flip geliyor. Ülkemizde 13499 TL fiyat etiketi ile piyasaya sürülen telefonu dikkat çekici hale getiren katlanabilir yapısı.

Maalesef, donanım konusunda aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. En pahalı telefonlardan birisini satın alıyor olmanız, en iyi işlemciye ve kameraya sahip olduğunuz anlamına gelmiyor. DxOMark’ın raporu ile bu bir kez daha kanıtlandı.

Samsung Galaxy Z Flip DxOMark puanı belli oldu

Akıllı telefonların kameralarını inceleyerek bir puan belirleyen DxOMark son dönemde oldukça eleştiriliyor olsa da, kamera konusunda referans alınıyor. Arka tarafta iki adet 12 Megapiksel kamera yer alıyor. f/1.8 diyaframa ve OIS’e sahip olan geniş açılı ana kameraya, f/2.2 diyaframa sahip olan ultra geniş açılı kamera eşlik ediyor. 4K / 60 FPS ve 720p / 960 FPS video kaydı gerçekleştirebiliyor.

Galaxy Z Flip DxOMark’tan aldığı 105 puan ile Zenfone 6’nın üstünde, iPhone XS Max’ın altında yer alıyor. DxOMark uzmanları amiral gemileri arasındaki kamera savaşında, Z Flip’in geri planda kaldığını yani bugünün standartlarında olmadığını belirtiyor. Otomatik odaklamanın o fiyat aralığındaki diğer telefonlara kıyasla yavaş olduğu, ultra geniş açılı kameranın ve fotoğraflardaki ayrıntıların geride kaldığı belirtiliyor.

Kaynak : shiftdelete.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here