TCDD Lise Mezunu İşçi Alımı Başvuruları Başladı Kimler Başvuru Yapabilir ve Şartlar Nelerdir?

0
93

TCDD 2019 yılı “KPSS Şartsız” lise mezunu işçi alımı başvuruları İŞKUR’da başlatıldı. Peki, İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olan 356 işçi alımı başvurusu için şartlar neler olacak?

Birçok ilde farklı pozisyonlarda alım gerçekleştirecek olan TCDD, İŞKUR üzerinden işçi alımı başvurularını almaya başladı. Peki, TCDD işçi alımı başvurusu için şartlar neler olacak? İşte, 15 Nisan tarihinde son başvuruları alınacak olan başvuru süreci hakkında bazı bilgiler

Genel Başvuru Şartları

TCDD bünyesinde yapılacak olan 356 aday personel alımları için belirlenen başvuru şartları şu şekildedir; ” T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, kamu haklarından mahrum bırakılmaması, herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması, askerlik görevini yapmış olması ya da en az 1 sene tecil ettirmiş olması, güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması” adaylar için belirlenen genel şartlardandır.

Başvurular Nasıl Yapılmaktadır?

TCDD tarafından yayımlanan aday personel alımları için yapılacak olan başvurular İŞKUR tarafından takip edilecektir. 15 Nisan 2019 tarihinde sona erecek olan alımlar için başvuruları İŞKUR sistemi üzerinden takip edebilirsiniz.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here