Tasarımcı Özlem Kaya’nın Minimal Gelinlik Koleksiyonu

0
34

Bu yıl 16-18 Ocak 2015 tarihleri arasında 13. kez düzenlenen ve her yıl binlerce evlenecek çifti ağırlayan Evlilik Dünyası Fuarı, Tasarımcı Özlem Kaya’nın gelinlik defilesi ile açıldı.

Tasarımcı Özlem Kaya’nın Minimal Gelinlik Koleksiyonu

Farklı tarzı ve koleksiyonlarıyla dikkat çeken Özlem Kaya, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen fuarın açılış defilesinde Sema Doğramacı ile birlikte oluşturdukları Allegra markası için hazırlanan gelinlik koleksiyonunu sergiledi.

Klasik tarz gelinliklere minimal dokunuşlarla alternatif bir görünüm kattıklarını anlatan Özlem Kaya, “Kabarık gelinlikler değil, daha minimal ve sade tasarımlar tercih ettik. İnsanların arayıp da bulamadıkları alternatif bir tarz oluşturduk. Tabi ki klasik tarz gelinlikler de olacak ama daha çok minimalist tavra klasik dokunuşlar yaptık. Bazı modellerde dalgıç kumaşları kullandık” diye konuştu.

Gelinler artık daha spor ve şık olmak istiyor

Çok sayıda davetlinin katıldığı “Wedding Collection Spring-Summer 2015” defilesinde gelinlik modelleri büyük beğeni topladı.

Evlilik Dünyası Fuarı için ilk kez bir gelinlik koleksiyonu hazırlayan Özlem Kaya, Tasarımcı Sema Doğramacı ile birlikte Allegra markası için yaptıkları tasarımların vücudun güzel kıvrımlarını ortaya çıkaran formda olmasını tercih ettiklerini belirterek “Dantel ağırlıkta, pırıltı var ama çok fazla değil. Gelinler artık çok kapalı olmak istemiyorlar. Daha sportif ama aynı zamanda şık olmayı tercih ediyorlar. Biz de dantel ve tül detayları ön plana çıkarıyor ve sırt dekoltelerini daha fazla kullanıyoruz. Dişi bir görüntüsü var bu koleksiyonun. Özgüveni yüksek bir görünüm taşıyor. Çünkü bu koleksiyondaki gelinlikleri sergilemek de özgüven istiyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here