Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Memur Alımı Yapacak

0
25

Sosyal Güvenlik Kurumu 400 denetmen yardımcısı alımı yapacağı haberini paylaştı. Taşra teşkilatında görevlendirilmez üzere 400 denetmen yardımcısı alımı yapacak olan SGK başvuru şartlarını ve detayları duyurdu. Peki SGK 400 denetmen yardımcısı için başvuru şartları nelerdir? Başvuru nasıl yapılır? İşte merak edilenler.

Sosyal Güvenlik Kurumu taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 400 denetmen yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Sözlü sınavla alım yapacak olan SGK, başvuru şartlarını paylaştı. Son başvuru tarihi 17 Haziran olan denetmen yardımcılığı için başvuru şartları nelerdir? Nasıl başvuru yapılır? İşte merak edilenler…

SGK 400 DENETMEN YARDIMCILIĞI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak
2. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak
3. Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak
4. ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P13, P23, P40,P42 ve P47 puan türünde 75 ve üzeri puan almış olmak

BAŞVURU VE ONAY İŞLEMLERİ

1. Başvurular E-Devlet üzerinden 10-17 Haziran 2019 tarihi mesai bitimine kadar elektronik ortamda yapılacaktır.
2.Adaylar, T.C Kimlik numarası ile başvuru ekranına giriş yapack olup “Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu” nu eksiksik ve doğru şekilde doldurduktan sonra tamam ve onayla butonuna basarak başvurusunu tamamlayacaktır.
3.Adayın başvurusu tamamlandıktan sonra KPSS puanı ve ÖSYM üzerinden sistem tarafından kontrol edilecektir. Bilgilerinde yanlışlık olan adayın başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.
4. Aday; başvuru formuna 4.5*6 ebadında ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğrafını elektronik ortamda tarayıp yerleştirecektir. Başvuru esnasında ayrıca fotoğraf istenmeyecektir.
5. Adaylar iletişim bilgilerini en güncel haliyle yazacaktır.
6. Başvuru formunun hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuruda yer alan bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu tutulacaktır.
7. Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here