Sinemalar’da Bu Hafta 2’si Yerli, 7 Yeni Film Vizyonda!

0
43

İzmit sinemalarında bugün 2’si yerli, 7 yeni film gösterime giriyor. Böylelikle İzmit sinemalarında son aylardaki yerli film ağırlığı biraz bozulmuş olacak. Yerlilerden başlayarak, yeni filmleri kısaca tanıtalım.

Sinemalar’da Bu Hafta 2’si Yerli, 7 Yeni Film Vizyonda

Oflu Hoca Trakya’da

Oflu Hoca filmleri serisinin son yapımı. Adem Kılıç ve Serkan Karaaslan yönettiler. Her zamanki kadro; Çetin Altay, Gökhan Yıkılkan, Gülhan Tekin, başrolleri paylaşıyorlar. Oflu Hoca Doğanspor kulübü başkanıdır ve bir oyuncu transferi için Lüleburgaz’a gider. Bu sırada Oflu Hoca’ya ikizi kadar benzeyen Haspi adındaki bir adam cezaevinden tahliye olmuştur. Haspi hapisten çıkınca, Oflu Hoca’nın Lüleburgaz günleri kabusa dönüşür. Film Özdilek, N City, Symbol, 41 Burda, Dolphin ve Arasta sinemalarında.

Kardeşim İçin Der’a

Murat Onbul’un yönettiği filmde İlker Kızmaz, Cem Uçan, Mehmet Çevik başrolleri paylaşıyorlar. Rejime muhalif olduğu için ülkesi Suriye’den kaçıp, Türkiye’ye sığınan Ali’nin öyküsü. Film, Arasta sinemalarına geldi.

Rampage Büyük Yıkım

Brad Peyton’un yönettiği Dwayne Johnson, Naomie Harris. Malin Akerman’ın yönettiği, fantastik sinemanın en etkileyici örneklerinden biri. Primatolog Davis Okoye’nin doğumdan beri ilgilendiği, çok kuvvetli bir bağ kurduğu gümüş sırtlı gorili George, bir düzenbazın genetik deneyi sonunda devasa ve hırçın bir gorile dönüşür. Yine bu düzenbaz yüzünden değişime uğramış başka hayvanlar da vardır. Okoye, bir panzehir ile hem dünyayı, hem George’yi kurtarmak için mücadele eder.

Sessiz Bir Yer

John Krasinski’nin yönettiği filmde Emily Blunt, John Krasinsk, Millicent Simmonds rol alıyorlar. İki küçük çocuğu olan bir aile, izole bir kasabada sakin yaşam sürmektedir. Çocuklar ve ebeveynleri hiç ses çıkartmadan işaretlerle anlaşmaktadır. Günün birinde çocuklardan birinin oynarken bir lambayı devirmesiyle ailenin hayatı altüst olur. 41 Burda, Dolphin ve Symbol sinemalarında.

Zamanın Sınırında

Dmitry Tyurin yönetti. Stanislav Duzhnikov, Christina Brodskaya, Alexander Korshunov başrollerde. Maden ocağı sahibi olan Mikhail Shurov, hayatı ciddiye almayan, hep daha çok para kazanmak için çalışan genç bir işadamıdır. Sahip olduğu maden ocaklarından birinde gönüllü arkeologlardan oluşan bir ekip 2 nci Dünya Savaşı döneminden kalan ölü askerlerle dolu bir Sovyet tapınağı keşfeder. Film Symbol sinemalarına geldi.

Vahşiler

Scott Cooper yönetti. Christian Bale, Rosamund Pike, Wes Studi başrollerde. Uzun bir aradan sonra, bir Kızılderili filmi beyaz perdede. Film 1892’de yaşanan bir hikayeyi anlatıyor. Bir Yüzbaşı, bir Cheyenne reisi ve ailesini kabile topraklarına geri götürmekle görevlendirilmiştir. Bu filmde Symbol sinemalarında.

Taş Devri Firarda

Haftanın animasyon filmi. Dinozorlar ve Mamutların yaşadığı dönemle ilgili eğlenceli bir film. Arasta, Özdilek, 41 Burda, Dophin, Symbol ve Kipa’da. İzmit sinemalarında bu hafta da gösterimde olan filmler ise şunlar: Can Feda, Karanlık Sır, Fındık İşi 2, Bizim Köyün Şarkısı, Başlat, Pasifik Savaşı, Kaybedenler Kulübü Yolda, Ailecek Şaşkınız, Kayıp Prenses, Tomb Raider, Kelebekler, Kızım ve Ben, Karımı Gördünüz mü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here