Tüm zamanların en iyi Netflix filmleri!

0
84

Netflix karantina günlerinde en çok izlenen platformlar arasında yer alıyor. Popüler eğlence platformu milyonlarca aktif aboneye sahip. Bu aboneleri içinse özel içerikler sunuyor. Platformun hem özel yapım birçok dizisi hem de filmi bulunuyor. İşte tüm zamanların en iyi Netflix filmleri listesi!

Tüm zamanların en iyi Netflix filmleri listesi!

Netflix’in orijinal filmlerine yönlendirilen eleştiriler bulunuyor bu sebeple platformda yer alan filmlerin izlenme oranları çok yüksek oluyor. Corona virüsü salgını döneminde Netflix birçok yapım yayımladı. Özellikle Chris Hemsworth‘un yer aldığı Extraction filmi gerçekten de çok konuşuldu. Filmi beğenenler olduğu gibi beğenmeyenler de elbette oldu ancak milyonlarca kişiye ulaştı.

Yine çok başarılı bir film olarak konumlandırılan Spenser Confidential, Türkiye’de Spencer Kanunları başlığı adı altında yayımlandı. Bunların yanında Murder Mystery, Bird Box, 6 Underground, filmleri de en çok izlenen filmleri arasında yer alıyor.

Söz konusu izlenme rakamlarının durumu ise biraz karmaşık zira Netflix normalde her izleyicinin içeriği izledi olarak sayılması için en az yüzde 70’ini izlemesi gerekiyordu. Bu durumda, iki saatlik bir filmin en az 84 dakika izlemeniz gerekiyor. Bu demek oluyor ki 60 dakika izlerseniz izlediniz sayılmıyor.

Sonrasında Netflix yeni bir düzenleme getirdi ve içerikleri ”en az iki dakika” izleyen herkes artık o içeriği izlemiş sayılıyor. Bu da izlenmelerin çok yükselmesine neden oluyor. Söz konusu rakamlar da bunun bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

İşte en iyi Netflix filmleri ve izlenme rakamları:

1) Extraction / 90 milyon

Extraction, 2020 yapımı Amerikan aksiyon gerilim filmidir. Yönetmenliğini Sam Hargrave yapmış, senaryosu Avengers’dan tanıdığımız Joe Russo tarafından hazırlanmıştır. Bir uyuşturucu kaçakçısının kaçırılan oğlunu kurtarmak için Bangladeş’e gönderilen bir paralı askerin hikayesini konu alan film, 24 Nisan 2020’de Netflix tarafından yayınlandı.

2) Spenser Confidential / 85 milyon

Spenser Confidential, Peter Berg’in yönettiği, Sean O’Keefe ve Brian Helgeland’ın senaryosunu yazdığı 2020 yapımı Amerikan aksiyon komedi filmi. Bu film, görevi, iki Boston subayı öldürüldükten sonra Trinitario uyuşturucu çetesini devirmek olan eski bir hükümlü ve eski Boston polis memurunun hikayesini ortaya koyuyor.

3) 6 Underground / 83 milyon

6 Underground, kenti suçlulardan kurtarmak için kendilerini ölü olarak gösterip, suçluların peşine düşen 6 kişilik milyarder grubun hikayesini konu ediyor. 2007’de başlayan uzun soluklu Transformers serisinin ünlü yönetmeni Michael Bay‘in kamera arkasına geçeceği aksiyon filminin başrolünü Deadpool’dan tanıdığımız Ryan Reynolds üstleniyor.

4) Bird Box / 80 milyon

Bird Box, 2018 ABD yapımı kıyamet sonrası korku gerilim filmidir. Yönetmenliğini Susanne Bier’ın üstlendiği yapımın olay örgüsü Josh Malerman’in 2014 tarihli romanına dayanmaktadır. Malorie adlı bir kadın ile iki çocuğun doğaüstü yaratıklara karşı verdiği yaşam savaşımını konu almaktadır.

5) Murder Mystery / 73 milyon

Kyle Newacheck’in yönettiği ve James Vanderbilt tarafından yazılan 2019 Amerikan komedi gizem filmi. Film, evliliklerini canlandırmak için tatile çıkmayı planlayan bir çiftin başına gelenleri konu ediyor. Filmin başrollerinde Adam Sandler, Jennifer Aniston ve Luke Evans yer alıyor.

Kaynak : shiftdelete

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here