Netflix Türkiye’de günün en iyi içerikleri

0
89

Dijital içerik platformu Netflix’te en çok izlenen yapımlar değişmeye devam ederken, platform yeni içerikler de eklemeyi sürdürüyor. Son olarak, Cinayet Süsü platformun yeni içeriği olurken, Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri arasında yerini aldı. Son dönemde hakkında çok konuşulan Aşk 101 ise listede zirvedeki yerini kaybetti. Bunun dışında listeye ek olarak sizlere bir de dizi önerimiz var.

Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri

Sosyal medyada çok konuşulan Aşk 101 Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri arasında bir süredir zirvede yer alıyordu. Fakat platformun yeni içeriği bu durumu değiştirdi.

1 – Cinayet Süsü
Ali Atay’ın yönetmenliğini yaptığı; Uğur Yücel, Binnur Kaya ve Cengiz Bozkurt gibi oyunların da yer aldığı Cinayet Süsü, Netflix’in en çok izlenen içeriği olmayı başardı. 2019 yılında gösterime giren film, beyaz perdede de başarıya ulaşmış ve 15.967.404 TL hasılat elde etmişti. Komedi türündeki bu yapımın IMDB puanı da 7,1 oldu.

 

 

2 – Aşk 101
Netflix’teki yeni Türk yapımı olan bu dizi, birbirinden farklı lise öğrencilerini konu alıyor ve tam olarak gençlik dizisi türüne karşılık geliyor. Bu yapım, yayınlanmadan önce de sosyal medyada olumlu ve olumsuz birçok tepki almıştı. Dizi, Cinayet Süsü’nün Netflix’te yer almasıyla birlikte Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri arasında ilk sıradaki yerini kaybetti.

 

3 – Skyscraper
Dwayne Johnson’ın 2018 yılında beyaz perdede gösterilen Skyscraper filmi, Netflix’te yerini almasıyla birlikte en çok izlenen içeriklerden biri oldu. Dünyanın en yüksek binasına yapılan bir terör saldırısını ve bu saldırıdan ailesini korumak için çabalayan bir güvenlik danışmanını konu alan filmin, IMDB puanı 5,8 oldu. 125 milyon dolar bütçe ile yapılan filmin hasılatı ise 310 milyon dolar oldu.

 

4 – Extraction
Platformun yeni üyelerinden olan Extraction, Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri arasında dördüncü sırada konumlandı.. Aksiyon türündeki bu film; zengin bir adamın oğlunun, bir uyuşturucu baronu tarafından kaçırılmasıyla başlıyor ve bu çocuğu kurtarmak için Chris Hemsworth‘ün oynadığı paralı asker karakteri görevlendiriliyor. Hemsworth’ün yer aldığı aksiyon filminin listede ikinci sırada olması pek de şaşırtıcı değil diyebiliriz.

 

5 – Into the Night
Netflix’in yeni orijinal dizilerinden olan bu yapım, en çok izlenen beşinci içerik olarak karşımıza çıkıyor. Bilim kurgu türündeki bu dizinin ilk sezonu yayımlandı ve toplam 6 bölümden oluşuyor. Bir bölümün ortalama süresi de 40 dakika olarak karşımıza çıkıyor.

 

6 – Dangerous Lies
Yine bir Netflix Orijinal yapımı Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri arasında karşımıza çıkıyor. Platformun çiçeği burnunda üyesi, gerilim türünde bir yapım olarak sınıflandırılıyor. Maddi durumu nedeniyle yaşlı bir adama bakıcılık yapan bir kadının, yaşlı adamın ölümüyle kendisine onun serveti miras kalır. Ancak hikaye buradan sonra gizemli ve gerilim dolu bir hal alır.

 

7 – Baby Driver
2017 yılında ilk kez izleyicilerle buluşan bu film şimdi de Netflix’te yerini aldı ve en çok izlenen içerikler arasına da girmeyi başardı. Genç bir müzik tutkunu kaçış sürücüsü filmin baş karakteri olarak karşımıza çıkıyor. Akisyon türündeki bu yapımın IMDB puanı 7,6 oldu ve film ayrıca BAFTA En İyi Kurgu ödülünü aldı. 34 milyon dolar gibi makul bir bütçe ile yapılan filmin hasılatı da 230 milyon dolar oldu.

 

8 – Too Hot to Handle
Yeni bir Netflix Orijinal yapımı olan bu dizi, Netflix Türkiye’de bugünün Top içerikleri içerisinde geçtiğimiz günlerde zirvede yer alıyordu. Şimdi ise yapım sekizinci sıraya kadar geriledi. +18 yaş sınırlamasına tabi olan bu içerikte, hikaye 100 bin dolarlık bir ödül için yapılan bir yarışmayı merkezine alıyor. Çeşitli yerlerden gelen ve bir adada bir araya getirilen gençler bu ödül için yarışıyor.

 

9 – La Casa De Papel
4. sezonun yayınlanmasıyla birlikte bir noktaya kadar listenin zirvesinde yer alan yapım, artık gün geçtikçe listenin gerisine doğru gidiyor. Yeni bölümlerin yayınlanmasının üzerinden süre geçmesinin yanı sıra yeni içeriklerin de gerilemede etkisi olduğu söylenebilir. Ülkemizde de çok popüler olan bu dizi, IMDB’den de 8,5 puan almayı başarıyor.

 

10 – Recep İvedik 6
Şahan Gökbakar’ın hayat verdiği Recep İvedik serisinin son filmi de önceki filmler gibi ilgi görmeyi başardı. 2019 yılında beyaz perdede gösterime giren yapım, gişede 67.716.572 lira hasılat elde etmişti. Gişede başarılı olan yapımın IMDB puanı ise 2,7 oldu. Bir süre önce Netflix’te yerini alan film, bir noktaya kadar Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri arasında ilk sırada yer almıştı fakat şimdi son sırada karşımıza çıkıyor.

 

Bonus – The Haunting of the Hill House
En çok izlenenler listesine ek olarak bizim önerimiz The Haunting of the Hill House oldu. Netflix’te 2018 yılında yayımlanan dizinin ikinci sezonu da bu yılın takviminde yer alıyor. Gerilim türündeki bu film, Shirley Jackson’ın 1959 yılında yayımlanan romanından uyarlanarak çekiliyor. Bu türdeki işleriyle bilinen Mike Flanagan da yönetmen koltuğunda oturuyor.

 

Özellikle ilk bölümlerde gerilim sahneleri çoğunlukta olurken, ilerleyen bölümlerde hikayenin dramatik noktalarına odaklanılıyor. Dizinin hikayesinin başlangıç noktası ise ‘tepedeki ev’ oluyor. Bu evi, tuhaflık ve çıkarttığı sorunlar açısından Shining‘in oteline benzetebiliriz. Drama ve gerilim sentezinden oluşan bu diziyi eğer gerilim türünü seviyorsanız listenize eklemenizi öneriyoruz.

Kaynak : shiftdelete.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here