Netflix Fransa’dan 7. Koğuştaki Mucize Övgüsü: Sarsıcı Bir Türk Filmi

0
91

2019 yapımı film üç gün önce Netflix Fransa’da en çok izlenen 5. içerik olmuştu. Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksangur ve Deniz Baysal’ın başrollerini oynadığı “7. Koğuştaki Mucize” ‘Ozark’ ve ‘Vikings’ gibi yapımları geride bırakarak Fransa Netflix’te en çok izlenen ilk Türk filmi unvanını yakaladı.

7. Koğuştaki Mucize seanslarına olan yoğun katılımlardan dolayı 2019 yılının en çok izlenen filmi olarak kayıtlara geçti. Eşsiz oyunculuğuyla Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur ve Sarp Akkaya’nın başrollerini paylaştığı ve Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini yaptığı Türk yapımı dram filmi, Güney Kore yapımı Miracle in Cell No.7’den uyarlandı.

7.Koğuştaki Mucize Konusu Nedir?

2019 yılının en çok izlenen filmi olarak kayıtlara geçen 7.Koğuştaki Mucize filminin konusu:

“7. Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo’nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova’nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir. Memo, bir mucize gerçekleşip idam cezasından kurtulabilecek midir?”

7.Koğuştaki Mucize Fragmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here