Sevilen Sanatçısı Nuray Hafiftaş Hayatını Kaybetti..

0
22

Türk halk müziğinin önemli sanatçılarından biri daha aramızdan ayrıldı. Bir süredir kanser tedavisi gören Nuray Hafiftaş, dün rahatsızlanan yoğun bakıma kaldırılmıştı. Doktorunun ‘durumu ağır’ açıklamasından kısa bir süre sonra Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş’ın hayatını kaybettiği açıklandı

Nuray Hafiftaş, yarın ikindi namazına müteakip Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan cenaze talimatı

Nuray Hafiftaş’ın yakın dostu sanatçı Müşerref Akay, ünlü sanatçının devlet töreniyle uğurlanacağını açıkladı. Zaman zaman duygusal anlar yaşayan Akay; “Sayın Cumhurbaşkanımızın emriyle Nuray Hafiftaş’ın cenazesi devlet töreniyle kalkacak” dedi.

Nuray Hafiftaş kimdir.

Nuray Hafiftaş, 8 Ağustos 1964 tarihinde Ardahan ilinin bir ilçesi olan Çıldır’da doğdu. İlkokul eğitimini Taksim’de tamamladıktan sonra İTÜ ( İstanbul Teknik Üniversitei) Devlet Konservatuarı’nı bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak yer aldı, aynı yıl İstanbul Radyosu’nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı.

Şimdiye kadar birçok albüm çıkaran Türk halk müziğinin usta ismi, 100’ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri var. Müzik kariyerinin yanı sıra naif kişiliğiyle milyonlarca insanın kalbini fethetmeyi başaran Nuray Hafiftaş’ın Bilal Ercan’la beraber “Çifte Yürek” adlı halk müziği programı sunuculuğu da çalışmaları arasında bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here