Sakal-ı Şerif 686 Yıllık Tarihi Orhan Camii’nde Ziyarete Açıldı!

0
25

Sakal-ı Şerif Ramazan ayının 15. günü münasebetiyle İzmit’teki 686 yıllık tarihi Orhan Camii’nde ziyarete açıldı.

İzmit’teki 1332 yılında inşa edilen, hutbeye kılıçla çıkılan tarihi Orhan Camii’nde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif’i görmek isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Sakal-ı Şerif teravih namazı sonrası görevliler tarafından muhafaza edildiği kutusundan tekbirlerle çıkarıldı. Sergilenen kutsal emaneti gören vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı. Salavat ve dualar eşliğinde Sakal-ı Şerif’i görmenin heyecanını yaşayanların bazıları bu anı cep telefonları ile kaydetti.

Sakal-ı Şerif’i görünce duygulandığını ifade eden Ali Fazıl Demir, “Kainatın efendisi Hz. Muhammed’in Sakal-ı Şerif’ini ziyaret etmek mutlulukların en güzeli tabi ki. Cenab-ı Hak ‘Biz onu güzel ahlak üzerine yarattık’ buyuyor. ‘Ona salat edin selam edin’ buyuruyor. ‘İki cihanın efendisi’ olduğunu duyuruyor.

Onun Sakal-ı Şerif’i ile beraber olmak, sanki onu Medine’de Ravza’sında ziyaret etmek gibi, duyguların en güzelini yaşatıyor. İslam toplumunda özellikle de Türkiye-İslam geleneğinde peygamberimize olan sevgi ve muhabbetin yeri kelimelerle tarif edilebilecek bir şey değil. Onu yaşamak lazım. Onun sevgisi sevgilerin ötesinde bir şey. Bu manada Müslümanların teveccühü gerçekten takdire şayan. Bu akşam da Orhan Camii’mizde şehrimizin güzide insanları camimizi doldurarak, Efendimizin manevi huzurunda birlikte olmak, gerçekten güzel bir ayrıcalık oldu” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here