Sağlık Bakanlığı 29 Bin 689 Sağlık Personeli Alımı Kontenjan Dağılımı Açıklandı

0
125

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılı içerisinde 29 bin 689 yeni sağlık çalışanının kamuda istidam sürecinin başlatıldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ilk etapta12 bin sağlık personeli alımı gerçekleştirileceğini açıklamasının ardından, Sağlık Bakanlığı, branş dağılımını açıkladı. Peki, Sağlık Bakanlığı 29 bin 689 sağlık personel alımı şartları neler? Başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte, o konu ile ilgili detaylar.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 2019 yılı içerisinde toplamda 29 bin 689 sağlık personeli alımı yapılacağını, ilk etapta 12 bin sağlık personeli alımı gerçekleşeceğini Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Bu açıklama ile, kamuda Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam sağlamak isteyenler, başvuru şartları ve başvuru tarihleri ile ilgili detaylı bilgi almak için internet üzerinden araştırma yapmaya başladı. İşte, Sağlık Bakanlığı 29 bin 689 sağlık personeli alımı ile ilgili detaylar.

12 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI BRANŞ DAĞILIMI BELLİ OLDU

6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık memuru olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi kadrolarına toplam 12 bin personel alımı gerçekleştireceğiz.

Personel Alımları KPSS Puan Üstünlüğüne Göre Yapılacak

Bugüne kadar olduğu gibi KPSS ile atanacak olan personelin 10 bini yataklı tedavi kurumlarında, bini temel sağlık hizmetlerinde, bini de acil sağlık hizmetlerinde görevlendirilecek. 100 binlerce KPSS adayının talepleri görüldü ve KPSS ile atamaya devam edilecek.Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden takip edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here