Yeni Mercedes Benz SL daha sportif

0
83

Mercedes-Benz SL-Serisi’nin ölüp ölmediğine dair endişeler dolaşıyor , ancak markanın hayranları için , Mercedes-AMG GT spor otomobili ile yaşayacağını ve bir platformu paylaşacağını doğrulamak inanılmaz derecede umut vericidir. Aslında, 2021’in başlarında yeni yedinci nesil SL’yi göreceğiz ve Daimler’in baş tasarım sorumlusu Gorden Wagener ile yapılan bir Autocar röportajına göre, SL köklerine dönecek.

Son yirmi yılda, model, markanın orijinal ahlakına karşı ve hatta ismine karşı, bir spor arabadan daha büyük bir turne haline geldi, SL ‘Sport Leicht’ için hafif bir pozisyon olarak belirdi. Spor araba.

AMG’nin geliştirilmesine yoğun katılım, SL’nin artık lardy GT tarzı bir roadster olmadığı ve Aston Martin DB11 Volante gibi yüksek performanslı makinelerle rekabet edebilmesi için daha doğru şeylere sahip olması gerektiği anlamına gelecektir . SL, her zaman ünlü bir spor otomobil olduğu için duymak istediğimiz bir haber, orijinal SL300 Gullwing, SLS AMG supercar’a ilham veriyor. Yine de büyük öncülün etkisini görebilme şansımız var ve Wagener “retro tasarımların bir hayranı” olmasa da, klasikten gelen stilistik bir etki olabilir.

Wagener, yeni SL’nin tasarımı açısından “muhtemelen ilkine en yakın olduğunu” iddia ediyor. “Benim için, en güzel SL orijinal, 300’dür” diyerek, aynı DNA’yı, orantıları ve yüzey işlemlerini aldıklarını ve yeni modeli bu niteliklerle doldurduklarını ifade etti.

Çok gizlenmiş bir SL’nin önceki casus çekimlerinden , geleneksel kabin arkası tasarımının ve uzun kaputun öne çıkmaya devam edeceğini görebiliyoruz, ancak mevcut SL’nin aksine, yeni model katlanır bir yumuşak üst çatı kullanacak ve yerçekimi ve toplam ağırlığı azaltmak. AMG GT’nin sert bir spor / süper otomobil rolüne doğru ilerlemesi ile SL her zamankinden daha sportif olacak, ancak EQ’lu 3.0 litrelik düz altı motorun bir versiyonu da dahil olmak üzere geniş bir motor yelpazesinin öne çıkmasını bekleyebiliriz. Hibrit teknolojisini, markanın 4.0 litrelik çift turbo V8 motorunu ve SL73 olarak adlandırılan hibrit bir versiyonunu artırın .

Kaynak : https://carbuzz.com/news/new-mercedes-sl-is-becoming-a-sports-car-again

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here