Audi’nin 2024 İçin Planlanan Gizli Yeni Bir Modeli Var

0
35

Audi, Artemis projesini duyurdu:

Yeni Audi CEO’su Markus Duesmann göreve başlamasından bu yana sadece iki ay geçti ve gelecekteki hazırlıklarla zaman kaybetmedi. Lüks Alman otomobil üreticisi, 1 Haziran’da başlayacak yeni bir girişim olan “Artemis” yüksek teknoloji projesinin varlığını yeni ortaya çıkardı ve bu da Audi’nin yola çıkabilen elektrikli “yüksek otomasyonlu” bir araçta gelişimi önemli ölçüde hızlandırmasını sağlayacak. en kısa sürede 2024.

Audi e-tron GT ve mevcut Audi e-tron Sportback ve e-tron SUV ürün döngüleri planlandı.

Artemis Projesi’ne, önceki rolü şirketin baş motor sporları mühendisi olan ve şu anda tüm VW Grubu için özerk sürüşten sorumlu olan Alex Hitzinger başkanlık edecek. Audi’den önce, Toyota Motorsport, Ford / Cosworth ve hatta üç yıl boyunca Apple’da otonom araç programının temelini attı. Yeni görevi: “Audi için hızlı ve bürokratik olarak öncü bir model geliştirmek.”

Audi, yeni elektrikli araçların ödün vermeden mümkün olduğunca hızlı ve ucuz bir şekilde piyasaya sürülmesinin hayati önem taşıdığını fark ediyor. Bu dört yıllık dönem, tipik olarak sıfırdan yeni araçların inşası ve çalıştırılması için ek zaman gerektiren bir sektörde oldukça hızlıdır.

Duesmann, projenin neden başlatıldığını söyledi: “2029 yılına kadar 75 planlı elektrikli model ile Volkswagen Grubu’ndaki mevcut elektrik girişimi doğal olarak tüm kapasitelerimizi bağlıyor. “Açık soru, mevcut projelerin yönetilebilirliğini tehlikeye atmadan ve aynı zamanda pazarlardaki yeni fırsatları nasıl kullanabileceğimiz, yüksek teknoloji ek ölçütlerini nasıl uygulayabileceğimizdi.”

Bu kolay bir iş olmayacak, bu nedenle tüm Grubun kaynakları ve teknolojileri neden Hitzinger ve ekibine sunulacak. Duesmann, Artemis’in gelecekteki yeni ürün geliştirmelerinde diğer Grup markaları için bir plan görevi görmesini istiyor. İlk adım Hitzinger and co. başarması gereken yeni EV’yi sadece dört yıllık bir süre ile yaratmak.

Yol boyunca ve ötesinde, Artemis ekibinin tüm otomotiv ekosistemini yeniden incelemesi ve “tüm kullanım aşaması için yeni bir iş modeli” tasarlaması gerekiyor.

Tercüme: Audi ayrıca satın alma veya kiralama gibi geleneksel araç sahipliği deneyimlerini ve yeni alternatiflerin fizibilitesini yeniden düşünüyor.

Kaynak : https://carbuzz.com/news/audi-has-a-secret-new-model-planned-for-2024

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here