Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: Öğretmen Atamaları Seçim Sonrası Yapılacak

0
36

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 25 bin öğretmen alımı için mülakatların başladığını ve atamaların seçim sonrası yapılacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 25 bin öğretmen alımı için mülakatların başladığını ve atamaların seçim sonrası yapılacağını bildirdi.

478. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali’ne katılmak üzere Manisa’ya gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, partisinin il başkanlığını ziyaret etti ve bir basın açıklaması yaptı.

Öğretmen atamaları seçim sonrası

Öğretmen alımlarıyla ilgili takvimin başladığını kaydeden Bakan Yılmaz, “Takvim belli. Haziran’da biter. Mülakatlar Mayıs ayında bitecek de değerlendirmeler falan, tercihlerin alınması derken inşallah seçimden sonra hepsini ilan edeceğiz. Atamalar seçim sonrası” ifadelerini kullandı.

17 öğrenciye bir öğretmen düşüyor

Eğitimle ilgili iktidarları döneminde devrim niteliğinde birçok yenilik yapıldığını ve bu sayede eğitimde çok geride kalan Türkiye’nin artık Avrupa ülkelerinin önünde olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Biz gelmeden önce 28 öğrenciye bir öğretmen düşerken şimdi 17 öğrenciye bir öğretmen düşüyor. Bu oran Kore’de de aynı, Japonya’da da aynı, İngiltere’de de aynı. Fransa ise bizden daha fazla yani dün Avrupa ülkelerinin gerisindeyken bugün Avrupa ülkelerinin ilerisindeyiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here