Yaşlı gösteren makyaj hataları

0
22

Her kadın, makyajı daha iyi görünmek için yapar. Ancak bazı basit makyaj hataları buna engel olur. Hatta sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Makyaj, kadınların hayatında önemli bir yere sahip. Güzelliği ön plana çıkarmak ve kusurları kapatmak için yaptığımız bu uygulama, ne yazık ki bazen amacından sapabiliyor.

Fondöten

Yanlış fondöten tercihi yapmak yaşınızın olduğundan daha büyük görünmesine neden olan en büyük nedenlerden biridir. Pudra ve mat formüldeki fondötenler cildinizdeki kırışıklıklara yerleşirken hafif yapıdaki likit fondötenler yüzünüzde yeterli kapama sağlayarak daha saklıklı bir görünüm oluşturur.

 

Kapatıcı tonunun seçimi

Lekeleri ve yüzünüzde istenmeyen bölgeleri kapatan bir kapatıcı en iyi dostunuz olabilir. Koyu gözaltı halkalarını örten kapatıcıları can kurtaran olarak kullanabilirsiniz. Ancak Bülent Ersoy stili gibi, göz altınıza beyaz far geçmek, sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. Aydınlatıcı kullanırken abartmayın!

Suya dayanıklı maskara tercih etmek!

Suya dayanıklı maskaralar çok başarılı işler çıkartsa da, günlük kullanımda kirpiklerinizi kurutur ve kalın bir yapısı olduğu için çok doğru sürülmezse kirpiklerde topaklaşmaya sebep olur. Eğer iyi bir makyaj tekniğiniz yoksa ve havuza makyajla girmeyi düşünmüyorsanız, günlük makyajda suya dayanıklı maskara kullanmayın.

Işıltılı gölgeler

Göz kapaklarına ışıltılı makyaj yapmak elbette yerine göre çok uygun ancak gölgelemeleri ışıltılı değil mat far tonlarıyla yapmak çok daha başarılı sonuç verecektir. Lavanta, yumuşak şeftali ve kahve tonlarında ancak mat farları tercih edin.

 

Koyu renk bir kan kırmızı ruj sürmek için yüzünüzün diğer tonlarını çok iyi ayarlamış olmanız gerekir. Asırlardır kırmızı ruj dişiliğin sembolüdür ancak gerçekten bunu taşıyabilecek dudak yapısına ve ten rengine sahip olup olmadığınızı iyi düşünün. Mercan, şeftali ve cilt tonunun koyusu da son derece seksi durabilir.

Allık

Allık sürerken Heidi gibi yanağınızın iki noktasına kırmızı kondurarak ancak kötü bir makyaj yapmış olursunuz. Allık cildinizle uyumlu olmalıdır ve yanağınızda bir noktada toplanmamalı, dağılmış olmalıdır. Bir gölge gibi kullanılmalıdır. Tozlu kahverengiler, gül tonları başarılı seçimlerdir.

Kaşlar

Güzellik dünyasındaki kalın ve kavissiz kaş modası devam ediyor ve daha genç görünmek için siz de bu modaya uyabilirsiniz. Kavissiz, daha dü

Parlayan bir ciltle dolaşmak!

Makyajınızı yaptıktan sonra parıldayan bir suratla ortada dolaşmayın. Doğru makyaj yüzde doğala en yakın duran makyajdır. Renksiz pudralar, makyajınızı sabitler ve yüzünüzdeki yağlı veya yanlış sürülmüş bölgelerin parlamasını önler. Pudra kullanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here