Kirpik uzatma için evde yapılabilecekler

0
59

Kirpiklerinizi gürleştirmek ve uzatmak için kimyasal ürünler kullanıp cildinize zarar vermenize gerek yok. Sizler için evde uygulayabileceğiniz kirpik uzatma yöntemlerini araştırdık. Seyrek ve kısa kirpiklere sahipseniz umutsuzluğa kapılmayın! Kalıcı yöntemlerle hayalinizdeki kirpiklere sahip olabilirsiniz. İstediğiniz gibi güzel bir sonuç elde etmeniz için bu yöntemleri düzenli şekilde uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Vazelin ile kirpik uzatma

Vazelin, kirpikleri zararlı maddelerden korur ve dökülmeleri azaltır. Aynı zamanda, kirpikleri nemlendirerek gürleştirir. Vazelini yatmadan önce, hatta gün içerisinde de uygulayabilirsiniz.

Doğal yağlarla kirpik uzatma

Hint yağı, zeytinyağı ve E vitamini gibi besleyici yağlar, kirpiklerinizi güçlendirir ve uzatır. Bu üç yağı bir kavanozun içinde karıştırın. Biten maskaranızın fırçasını çıkarıp güzelce temizleyin. Yatmadan önce bu karışımı temiz fırça yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. Fırça temizlemekle uğraşmak istemiyorsanız, pamuklu çubuklardan yararlanabilirsiniz. Düzenli uyguladığınızda sonuca inanamayacaksınız.

Maskara seçimine dikkat edin!

Makyajın olmazsa olmazı maskara, günlük kirpik bakımında size yardımcı olabilir. Besleyici içeriğe sahip bir maskarayla kirpiklerinizi boyarken güçlendirebilirsiniz.

Kirpik kıvırıcılara dikkat!

Kirpikler çok hassastır ve en ufak bir müdahalede koparak dökülürler. Kirpiklere en çok zarar veren alışkanlıklardan biri kirpik kıvırıcı kullanmaktır. Kirpik kıvırıcıların etkisi harika olsa da kirpiklerinize zarar verir. Bu yüzden, özel günler dışında kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Maskaranızı Yatmadan önce mutlaka temizleyin!

Uzun süre kalan maskara, kirpiklerin kırılmasına ve dökülmesine neden olur. Gece boyunca kirpik dipleri tıkalı kalır. Bu da yeni kirpiklerin çıkmasını engeller. Bu nedenle, yatmadan önce göz makyajınızı mutlaka temizleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here