Doğal görünümlü çil makyaj nasıl yapılır?

0
40

Doğal görünümlü çil Makyajı nasıl yapılır, tüm detaylarıyla öğrenmeye hazır mısın? Son zamanlarda makyaj trendlerinin arasına eklenen ‘el yapımı çiller’ ile sizde modaya uymaya ne dersiniz? İşte çil görünümünü makyaj yapımı…

Yüzünüzde çilleriniz yoksa bile makyajla küçük hileler yaparak doğal bir çil görünümü kazandırabilirsiniz. İşte makyajla çil yapımı…

Çil makyajını yapmadan önce, her makyajın ilk adımının cildi temizlemek ve makyaja hazırlamak olduğunu bilmen gerek. Cildi kirden ve yağdan arındırmadan makyaja başlamak hatadır. Cildini temizlemeden makyaj yaptığında, cildin üzerindeki kirlerin gözeneklerin içine hapsolmasına yol açar, siyah nokta ve sivilceler için en ideal zemini hazırlamış olursun.

Işıltılı ya da ıslak bitişli fondötenler, ışığı daha iyi yansıttıkları için yüzünde kendi doğal cildin gibi durur. Işıltılı bir fondöten kullanmayacaksan, aydınlatıcı bir fondöten bazını fondöten sürmeden önce tüm yüzüne uygulayarak sanki cildin kendiliğinden parlıyormuş gibi gösterebilir, yüzünü aydınlatabilirsin.

Cildinizin tonuna uyan bir renkte kahverengi kaş kalemi ile yanak ya da burun çevresine minik çiller yapın.

Sonrasında da istersen parmaklarınla, istersen de nemli makyaj süngeri ile koyduğun noktaların üzerinden tampon hareketlerle geç. Böylece çok daha kalıcı bir sonuç elde edeceksin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here