Reishi Mantarı İle Gelen Sağlık

0
28

Onkoloji Uzmanı Prof.Dr.Bülent Berkarda
Kemoterapi Derneği Başkanı – Reishi Mantarı ve Kanser Tedavisi Hakkında Diyor ki:

Reishi Mantarı İle Gelen Sağlık.

“Kanser de enfeksiyonlar gibi vücuda giren bir düşmandır. Vücudun buna karşı bağışıklık sistemi vardır. Bağışıklık sisteminin de askerleri vardır. Bunlar lökosit-akyuvarlardır. Akyuvarların çeşitleri: lenfosit, makrofaj, diğer parçalı lökositler. Bunlar, kana giren yabancı bakteri, mikrop, kanser hücresini yakalayıp yok eder.

Yani bağışıklık elemanları, güvenlik kuvvetleridir. Ama eğer güvenlik sisteminiz zayıfsa, kanser hücresi doğar, büyür. Güvenlik güçleri onu yakalayıp, tutup yok edemez. Böylece kanser hücreleri çoğalmaya başlar. Demek ki bağışıklıkla çok yakından ilişkilidir. Bağışıklık güçlüyse, kanser olma riski azdır.
Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren maddeler vardır. Beta glukan, C Vitaminleri gibi. Japonya’da Reishi Mantarları gıda ve ilaç olarak kullanılıyor. Yapılan araştırmalarda bu mantarlardaki etkili maddelerden birinin beta glukanlar olduğunu gösteriyor. Bu konuyla alakalı yapılmış birçok deney var. Dolayısıyla beslenmemize ya da tedavimize bunların eklenmesi muhakkak faydalıdır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here