Para Harcamaktan Kurtaran Temizlik Hileleri

0
18

Eviniz için her türlü temizleyici malzemeyi alırsanız, bu günlerde size biraz pahalıya patlayabilir. Aslında çoğumuz evlerimizde kir ve lekelerden kurtulabilmek için gerekli malzemelere sahibiz.

Musluğunuzdaki kireçlerle savaşmanız için harika bir çözüm yolu. Musluğunuza limonu sıkıca sürün, bir saat sonra kaynar su ile durulayın.

Çamaşır

Yağlar ve lekeler, bebek pudrası ile temizlenebilir. Lekeli veya yağlı olan kısıma bebek pudrasını dökün ve bir gece öyle bırakın. Daha sonra normal olarak yıkayın.

Çamaşır suyu, giysilerinizin hızlı bir şekilde yıpranmasına neden olabilir. Çamaşır suyu yerine kabartma tozu ve sirke karışımını kullanabilirsiniz. Bu doğal tarif, beyazlarınızı gerçekten beyaz yapacaktır.

Diş fırçaları ve diş fırçası tutucuları, evinizde en çok kir toplayan şeylerden biridir. Hidrojen peroksit, tüm zararlı mikropları öldürür ve insanlar için güvenlidir. Fırçanın ucunu sıvıya batırın ve kirli uçları önlemek için fırçalarınızı tuttuğunuz bardağın içine biraz hidrojen peroksit dökün.

Banyo

Tuvaletler için çözüm aslında çok basit. Evinizde bulunan kolayı tuvalet içerisine dökün ve birkaç saat öyle bırakın. Asit sayesinde kirler çıkacaktır.

Tuvaletinizi dezenfekte etmek için karbonatda kullanabilirsiniz. Karbonat bu tür işlerde etkili bir temizlik maddesidir. Klozet etrafına birkaç yemek kaşığı karbonat dökün ve 10 dakika bekleyin. Sonra fırçalayın. Aradaki farkı göreceksiniz.

Limon, sirke ve tuz, doğal bulaşık deterjanlarıdır. 2 bardak suyun içine 4 limon kesip ekleyin ve pişirin. Daha sonra karıştırın, tuz ve sirke ekleyin ve tekrar kaynatın. Mağazada satılan bulaşık makinesi paketi yerine 3 çorba kaşığı limon jeli kullanın.

Mutfak

Çaydanlıklarda bulunan kireci gidermek için yarım sirke ve yarım suyu karıştırıp çaydanlığın içine dökün ve öyle kaynatın. Sonrasında suyu dökün ve çaydanlığı yıkayın. Kullanmadan önce farklı bir suyla kaynatın.

Kaynak : Milliyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here